Eesti epeenaiste võistlus Dubais läks täiesti nurja

Irina Embrich (vasakul) ja Julia Beljajeva.

FOTO: Viljar Voog

VEHKLEMINE. Naiste epee MK-etapp Dubais osutus Eesti naiskonnale igas mõttes ebaõnnestunuks: tulemused olid tavatult nõrgad nii individuaal- kui ka naiskonnavõistluses.

Individuaalturniiril pääses põhitabelisse viis Eesti vehklejat – Erika Kirpu ei suutnud kvalifikatsioonisõela läbida –, ent kamba peale suudeti võtta vaid üks võit. See jäi Kristina Kuuse arvele, kes oli 15:12 parem Anna Kunist (Ungari), aga kaotas teises ringis 9:10 hilisemale võitjale Yiwen Sunile (Hiina), kuigi juhtis veel kuus sekundit enne normaalaja lõppu 8:7.

Ülejäänud neli naist kaotasid avaringis. Julia Beljajeva jäi 11:15 alla Maria Gutšmazovale (Gruusia), Irina Embrich 13:15 Federica Isolale (Itaalia), Nelli Differt 8:15 Violetta Kolobovale (Venemaa) ning Katrina Lehis lisaajal 11:12 kahekordsele maailmameistrile Rossella Fiamingole (Itaalia), kuigi juhtis 20 sekundit enne normaalaja lõppu 11:9.

Võistkonnavõistlusel kaotati koosseisus Beljajeva-Kirpu-Embrich-Kuusk veheldes kaheksandikfinaalis 29:30 Hongkongile. 9.–16. koha matšides oldi esmalt 25:20 üle Rumeeniast ja siis 20:12 Saksamaast. 9. koha matšis kaotati 35:45 Ukrainale.

Dubai MK-etapp oli viimane, kus sai koguda punkte Eesti edetabelisse, mille kolm esimest kindlustavad koha MM- ja EM-koondises. Need on Beljajeva, Kuusk ja Kipru. Neljanda liikme nimetab treenerite töörühm eesotsas peatreener Kaido Kaabermaga. Edetabelis on Lehisel 193, Embrichil 157 ja Differtil 131 punkti.

Tagasi üles