Skip to footer
Saada vihje

Eesti 3 x 3 korvpalli MMil esikaheksasse - reaalne või optimistlik eesmärk?

Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Maik-Kalev Kotsar ja Martin Dorbek.

Kui BC Kalev/Cramo lõpetab Eesti meistrivõistluste finaalseeria, saab enamik mehi nautida lühemat või pikemat puhkust. Aga tagamängija Martin Dorbek istub lennukisse ning sõidab Filipiinidele MMile, kaaslasteks Maik-Kalev Kotsar, Jaan Puidet ja Joonas Järveläinen. Eesmärk (vähemalt) koht maailma kaheksa parema seas.

Nimelt moodustab just see nelik Eesti koondise 8.–12. juunini Filipiinide pealinnas Manilas toimuval 3 x 3 ehk tänavakorvpalli MMil. Eesti kuulub ühte alagruppi Sloveenia, Poola, Jaapani ja Ecuadoriga. Play-off’i ehk veerandfinaali pääsevad iga alagrupi kaks paremat.

Peatreener Siim Raudla nimetab seatud eesmärki – koht veerandfinaalis – mitte optimistlikuks, vaid pigem ikka realistlikuks. «Saime pigem soodsa loosi, aga vajame edasipääsuks ikkagi head õnnestumist. Nende nelja kuti individuaalses meisterlikkuses pole küsimust, aga loeb see, kuidas ma nad meeskonnana toimima saan. See on minu ülesanne, millele saame juuni keskel hinnangu anda,» sõnas Raudla.

Kooslus, keda peatreener ühtseks löögirusikaks vormima hakkab, on tõesti mitmekesine: Puidet on mänginud kolm hooaega Rootsi meistrisarjaklubis Jämtland ning Järveläinen lõpetas äsja oma esimese hooaja Suurbritannia kõrgliigas Plymouth Raiders. Dorbek kuulub valitseva Eesti meistri BC Kalev/Cramo ridadesse ning Kotsari eelmised kaks hooaega möödusid South Carolina ridades NCAA üliõpilasliigas.

Tänavune MM toimub esimest korda tingimustes, kus 3 x 3 on olümpiaala (eelmise aasta lõpus lisas Rahvusvaheline Olümpiakomitee tänavakorvpalli 2020. aasta Tokyo olümpiamängude kavva).

21-aastane Kotsar oli varmalt valmis 3 x 3 koondisega liituma. «Olen tänavakorvpalli noorest peast mänginud, esimest korda vist 2008. aastal. Kui pakkumine tuli, siis mõtlesin, et miks mitte saada väga hea kogemus ja esindada Eesti koondist,» sõnas ta ning märkis, et 3 x 3st võib olla kasu ka silmas pidades tema eesmärke tavakorvpallis. «3 x 3 annab kogemusi, mida tavakorvpall ei pruugi anda, aga mida saab seal rakendada.»

Dorbekule pole 3 x 3 midagi uut, sest ta kuulus Eesti meeskonda nii 2014. aasta MMil kui ka 2015. aasta Euroopa mängudel. «Võrreldes toonasega on reeglid üpris palju muutunud. Mäng on väga füüsiline, lubatakse üsna jõhkralt mängida,» sõnas Dorbek ja selgitas 3 x 3 võlu järgmiselt: «Armastan korvpalli. Kui pall läheb korvi või teen vaheltlõike, siis mõnu on sama nii tava- kui ka tänavakorvpallis. Aga kolmekesi platsil viibides olen kõigi olukordadega vahetumalt seotud. Mäng on oluliselt intensiivsem. Platsil ära kaduda või peituda pole võimalik.»

Tänavune MM toimub esimest korda tingimustes, kus 3 x 3 on olümpiaala (eelmise aasta lõpus lisas Rahvusvaheline Olümpiakomitee tänavakorvpalli 2020. aasta Tokyo olümpiamängude kavva) ehk kaheksa parema sekka jõudmine tähendaks tänavakorvpalluritele automaatselt ka Eesti Olümpiakomitee toetust.

Rahvusvahelise korvpalliliidu (FIBA) egiidi all toimub tänavakorvpalli MM alates 2012. aastast. Kolm korda (2012, 2016, 2017) on tiitli võitnud Serbia, ühe korra (2014) Katar.

Kommentaarid
Tagasi üles