Raport: olümpiasportlased polnud Pyeongchangi dopingukontrolliga rahul, ärevusest purustati pudeleidki

Pyeongchangi olümpiamängude dopinguproovide anumad

FOTO: MICHELE LIMINA / AFP

Pyeongchangi olümpiamängudel võistelnud sportlased polnud rahul olümpiamängude dopingukontrolliga, vahendab Inside the Games Maailma Antidopinguagentuuri (WADA) uurimisrühma värsket raportit .

Paljud raporti tarbeks küsitletud sportlased tunnistasid, et Venemaa süstemaatiline dopinguga manipuleerimine 2014. aastal tegi nad ka neli aastat hiljem ettevaatlikuks ning muutis nad dopingukontrolli eel skeptiliseks ja kartlikuks.

Vähemalt kahel juhul olid sportlased oma dopinguproovi võltsimise pärast nii mures, et purustasid purgikaant liiga tugevalt kinni surudes purgi enda. Ühtlasi kinnitasid paljud sportlased, et uued dopinguproovide anumad olid ülikergesti käsitsi avatavad ning seega tahtsid nad pigem hea meelega proovi andmisest keelduda. 

«Usaldusväärsus süsteemi ja proovide võtmise ahelasse pandi korralikult proovile ning Sotši kogemuse mõjul on olümpiasportlaste suhtumisel dopinguvastasesse võitlusesse märgatav osa. Sportlased seavad tihti kahtluse alla proovi võtmise protsessi ja võltsimisvõimaluse,» kirjutati raportis.

Siiski andis uurimisrühma The Independent Observers juht Ben McDevitt teada, et tegelikult jäädi tulemustega rahule.

«Nagu paljud olümpiamängud, andis ka Pyeongchang 2018 dopingukontrollile nii väljakutseid kui uusi võimalusi,» sõnas ta.

Tagasi üles