USA hokikoondis lustis MMil Norraga

Kris Ilves
USA jäähokikoondis.
USA jäähokikoondis. Foto: Petr David Josek / AP

Taanis peetaval jäähoki MMil jätkab kaotuseta USA koondis, kes alistas alagrupi kuuendas mängus Norra tulemusega 9:3.

USA asus avakolmandikul mängu 3:0 juhtima ja suurenda teise kolmandiku teisel minutil edu neljaväravaliseks. Seejärel viskas Norra ühe värava tagasi, kuid USA võitis teise kolmandiku koguni 4:1 ning viimasele perioodile mindi meeriklaste 7:1 eduseisus. Viimane kolmandik lõppes 2:2 viigiga.

USA juhib B-alagruppi 16 punktiga ning edestab ühe enam peetud mängu juures Soomet nelja silmaga. Norra on juba ammu minetanud võimalused alagrupist edasi pääseda – nad paiknevad kolme punktiga seitsmendal kohal.

B-alagrupi seis: USA 16 (6 mängust), Soome 12 (5), Taani 11 (6), Kanada 10 (5), Läti 9 (5), Saksamaa 5 (5), Norra 3 (6), Lõuna-Korea 0 (6).

Samal ajal toimunud mängus alistas Tšehhi tulemusega 6:0 Prantsusmaa. Tšehhid panid oma paremuse maksma juba avakolmandikul visatud kolme väravaga, teisel kolmandikul lisasid nad kaks ja viimasel ühe tabamuse.

Tšehhi astus suure sammu edasipääsu suunas, sest kuue mänguga on nad kogunud 12 punkti, mis annab hetkeseisuga neile A-alagrupi kolmanda koha. Prantsusmaa on kuue silmaga kuuendal kohal.

A-alagrupis seis: Rootsi 14 (5 mängust), Venemaa 13 (5), Tšehhi 12 (6), Šveits 9 (5), Slovakkia 8 (5), Prantsusmaa 6 (6), Austria 4 (6), Valgevene 0 (6).