Rootsi hävitas poolfinaalis USA ja jõudis teist aastat järjest jäähoki MMil finaali

Kris Ilves
Rootsi jäähokikoondis mängib maailmameistrivõistluste finaalis.
Rootsi jäähokikoondis mängib maailmameistrivõistluste finaalis. Foto: LUDVIG THUNMAN / imago/Bildbyran

Taani peetavatel jäähoki maailmameistrivõistlustel jõudis esimesena finaali tiitlikaitsja Rootsi, kes alistas poolfinaalis USA tulemusega 6:0.

Rootsi asus kohtumist juhtima avakolmandiku 15. minutil, kui Jacob De La Rose ja Filip Forsbergi eeltöö realiseeris väravaks Viktor Arvidsson. Teisel kolmandikul pani Rootsi oma paremuse lõplikult maksma, kui viskas USA väravasse kolm vastuseta väravat. Sihile jõudsid Magnus Pääjärvi, Patric Hornqvist ja Mattias Janmark. Viimasel kolmandikul tegid skoori Arvidsson ja Adrian Kempe.

Rootsi kohtub finaalis Kanada ja Šveitsi vahelise poolfinaali võitjaga. Juhul kui Kanada võidab, siis kordub eelmise aasta finaal, kui Rootsi sai vahtralehemaast lisaajal jagu tulemusega 2:1.