«Eestimaist» eelistanud Avo Kēls tegi Läti võrkpallikoondises eduka debüüdi!

Avo Keel Läti koondise peatreenerirollis.

FOTO: cev.lu

Läti võrkpallikoondis alustas vastloodud Euroopa Hõbeliigat edukalt, alistades võõrsil Austria 3:1 (21, -21, 17, 22). Tegu oli Avo Keele ehk lätipäraselt Avo Kēlsi debüüdiga lõunanaabrite rahvusmeeskonna peatreenerina.

Lätlaste kolm suuremat skooritegijat on mänginud Keele käe all varasemalt ka Eestis. Üleplatsimeheks kerkis 19 punktiga (+9) mullu Pärnut esindanud diagonaalründaja Edvarts Buivids (tänavu Dürenis). Temporündaja Toms Švans (kaks viimast hooaega Pärnus) ja sidemängija Deniss Petrovs (Tallinna Selveris 2009-2011) lisasid 9 (vastavalt +6 ja +7) ning Romans Sauss ja Andrejs Zavorotnijs 8 (vastavalt +2 ja +4) punkti.

Mullu Pärnus pallinud nurgamehe Aleksandrs Kudrjašovsi arvele kogunes 7 (+4) punkti, viimases geimis väljakule pääsenud Toms Vanags (samuti nurgaründaja, mullu Tartu Bigbankis) tõi 2 punkti (+2). Statistika.

Läti jätkab Euroopa liigat kolmapäeval, kui võõrustab Daugavpilsis Makedooniat. A-alagruppi kuuluvad lisaks lätlastele, austerlastele ja makedoonlastele ka kosovlased.

Mullu Pärnus mänginud trio blokis.

FOTO: cev.lu

Tagasi üles