Dorbeku ja Kotsari asemel esindavad tänavakorvpalli EMil Eestit Metsalu ja Eichfuss

Maik-Kalev Kotsar (paremal).

FOTO: LIIS TREIMANN / PM/SCANPIX BALTICS

Eesti 3x3 korvpalli peatreener Siim Raudla kinnitas täna Eesti rahvuskoondised FIBA 3x3 korvpalli Euroopa meistrivõistluste kvalifikatsiooniturniiridele, mis toimuvad juunikuus Andorras ja Prantsusmaal. 

Eesti meeste rahvuskoondis mängib 29.-30. juuni Prantsusmaal koosseisus Jaan Puidet, Joonas Järveläinen, Oliver Metsalu ja Timo Eichfuss. Kui koondis tuleb 12 võistkonna seast nelja parema sekka, siis pääseb meeste koondis selle aasta septembris Bukarestis toimuvale FIBA 3x3 EM-i finaalturniirile. 

Eesti naiste rahvuskoondis mängib 23.-24. juuni Andorras koosseisus Annika Köster, Maaja Bratka, Merike Anderson ja Pirgit Püü. Kui koondis tuleb 9 võistkonna seast 3 parema sekka, siis pääseb tiim FIBA 3x3 EM-i finaalturniirile. 

Eesti 3x3 korvpalli peatreeneri jaoks oli selge, et võistkonna liikmed, kellega hetkel valmistutakse FIBA 3x3 maailmameistrivõistluseks ning kes saavad ka FIBA 3x3 EMil osaleda, sellesse ka pääsevad.

«Kuna Maik-Kalev Kotsar ja Martin Dorbek ühinevad peale FIBA 3x3 MMi saalikorvpalli laagriga, siis jäävad nad 3x3 Euroopa meistrivõistlustelt eemale. Samas ühineb siis võistkonnaga Riia 3x3 ettevalmistuslaagri läbi teinud ja Martin Dorbekut asendanud Oliver Metsalu. Maik-Kalev Kotsarit asendab tiimis hetkel Pärnu Sadama võistkonnas pronksi jahtiv Timo Eichfuss,» ütles Raudla.

Eesti 3x3 koondiste alagrupivastased FIBA 3x3 Euroopa meistrivõistluste kvalifikatsiooniturniiridel selguvad juuni alguses.

Tagasi üles
Back