Nii nad ütlesid: ülbe Ronaldo, õnnelik Zidane, löödud Klopp, mõtlik Gerrard, joviaalne Modric, väärikas Henderson

Cristiano Ronaldo, Jordan Henderson, Zinedine Zidane, Luka Modric ja Jürgen Klopp.

FOTO: SCANPIX

Meistrite liiga finaalis alistas Madridi Real 3:1 Liverpooli ning krooniti nõnda 13. korda ja kolmandat hooaega järjest Euroopa parimaks jalgpalliklubiks. Asjaosalised rääkisid finaalmatši järel nii:

Reali ründaja Cristiano Ronaldo: «Kes oli taaskord Meistrite liiga parim väravakütt? Meistrite liiga tuleks ümber nimetada CR7 Meistrite liigaks. Mul on nüüd viis võitu ja olen taas parim väravakütt, ma ei saa kuidagi kurb olla.»

Reali peatreener Zinedine Zidane: «Kolmas järjestikune tiitlivõit on imeline. Me ei saa veel täpselt aru, millega oleme hakkama saanud. Real on legendaarne klubi, mis on võitnud 13 Meistrite liiga tiitlit ja olen õnnelik, et olen selles ajaloos osaline.»

Liverpooli peatreener Jürgen Klopp: «Alustasime hästi ja mängisime täpselt nii, nagu soovisin. Salahi kaotamine šokeeris meeskonda ja kaotasime positiivse rütmi. Kariusest on mul kahju. Et sellise hooaja sellises mängus nii läks.»

Endine Liverpooli kapten Steven Gerrard: «Jürgen Klopp tegi kõik õigesti - tema meeskonna taktika oli paigas, nad ründasid ohtlikult ja pakatasid energiast, ent kaotasid siis vigastuse tõttu oma parima mängija. Ja siis tegi väravavaht kaks suurt viga. Kõik, mis sai viltu minna, ka läks. Olen ühe Meistrite liiga finaali võitnud ja ühe kaotanud. Kaotused meelde ei jää.»

Reali poolkaitsja Luka Modric: «Uskumatu ja ajalooline. Ma ei kujuta ette, kas keegi suudab tulevikus kolm korda järjest Meistrite liiga võita. Kui mullune teine järjestikune võit oli imeline, siis see on ajalooline. Meid võib nüüd dünastiaks kutsuda. Võib-olla näib võit lihtne, aga selle taga on meeletu hulk rasket igapäevast tööd.»

Liverpooli kapten Jordan Henderson: «Real oli täna parem meeskond ja vääris võitu. Esimest 30-35 minutit valitsesime meie, aga Salahi vigastuse järel jäi pall rohkem nende valdusse. Loris Kariuse vead pole teema. Me jõudsime finaali meeskonnana ja kaotame meeskonnana. Kõik loevad.»

Tagasi üles