Eesti 13-aastane imejooksja alistas Raplas olümpiamaratoonari Leila Luige (1)

Siim Kaasik
Luna-Aleksandra Lagoda
Luna-Aleksandra Lagoda Foto: Viktor Burkivski

Selver Linnajooksude sarja kuuluval Rapla Suurjooksul püstitati tänavu osalejate rekord, kui finišijoone 5 ja 10 km distantsidel ületas kokku 1318 jooksjat ja koos lastejooksudega oli lõpetajaid üle 1700.

Raplas juba kuuendat korda toimunud Suurjooksu 10 km distantsi võitis meestest Dmitri Aristov ja naistest üllatas 13-aastane Luna-Aleksandra Lagoda, vastavalt aegadega 22.07 ja 36.00.

Teise koha saavutasid meestest Rait Ratasepp ajaga 32.50 ja kolmanda koha võitis Ando Õitspuu ajaga 32.58.

Naistest sai teise koha Leila Luik, kelle aeg oli 36.07 ja kolmanda koha sai Kaisa Kukk ajaga 37.00.

5 km distantsil võidutses Ibrahim Mukunga Wachira, kelle aeg oli 15.07. Tema järel lõpetas Mardo Lundver, jäädes maha täpselt minutiga. Kolmas koht kuulus meestest Arvi Alamaale, kes läbis täna jooksu ajaga 16.45.

Naistest võitis esikoha Birgit Pihelgas ajaga 18.22 ja teise koha saavutas väga põnevas võistluses Brit Rammul, kelle ajaks jäi 19.05 ning kolmandana  lõpetas Marika Turb ajaga 19.46.