Sokk avalikustas koondise nimekirja valikmängudeks: meeskonnas ainult noored

Maik-Kalev Kotsar teenib eeldatavasti kohe debüüthooajal koondise ridades kõvasti mänguaega. FOTO: Jeff Blake/USA TODAY Sports

Eesti korvpalli rahvusmeeskond alustab ettavalmistust ostustavateks maailmameistrivõistluste valikmängudeks järgmises koosseisus: Janari Jõesaar, Martin Dorbek, Rauno Nurger, Maik-Kalev Kotsar, Rait-Riivo Laane, Martin Paasoja, Kristian Kullamäe, Siim-Sander Vene, Kaspar Treier, Kregor Hermet, Rain Veideman, Kristjan Kitsing ja Sander Raieste. 

Koondise peatreeneri Tiit Soku sõnul on selgelt noorenenud koosseisu näol tegemist nii-öelda loodusliku valikuga. „Vanematel meestel on pikk ja väsitav hooaeg seljataga. Kehad vajavad puhkust ja vigastused väljaravimist." Eelmise koondise tsükli lõpus rääkis treener sel teemal mängijatega. "Jõudsime ühisele arusaamale, et aeg on noorte käes.“

Eelseisvatest MM-valikmängudest jäävad seega eemale nii Kristjan Kangur ja Janar Talts kui ka Sten-Timmu Sokk, Gregor Arbet ja Tanel Kurbas.

Uutele tulijatele saab maailmameistrivõistluste valikmängudes osalemine olema kõva proovikivi, kuid Sokk usub, et keegi hätta ei jää. „Meil on ka piisavalt kogemust. Korvi all on uued tugevad kutid, kuid keegi tagaliini meestest peab haarama liidrirolli.“ Aeg ettevalmistuseks on lühike, kuid peatreeneri arvates piisav, et kogenumatele asjad meelde tuletada ja uustulnukad mängu sulandada. „Küll nad hakkama saavad,“ olid Sokk positiivselt meelestatud. 

29. juunil läheb Eesti rahvusmeeskond olulises 2019. aasta maailmameistrivõistluste mängus võõrsil vastamisi Suurbritanniaga ning 2. juulil kodusaalis Kreekaga. Enne seda peetakse kaks kontrollkohtumist Soomega - 21. juunil kell 19.00 Saku Suurhallis ja 25. juunil Helsingis. Koondis alustab ühistreeningutega 14.juunil.  

Tagasi üles
Back