N, 21.09.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Kartmatud mehed – see mäng on teile!

Priit Pullerits
Facebook
Comments
Eesti ragbimehed (vasakult) Kristjan Kotkas, Ott Krusell, Kristjan Seiman ja Marten Martinson treenimas, et minna nädala pärast Tartus võitlusse soomlaste vastu.
Eesti ragbimehed (vasakult) Kristjan Kotkas, Ott Krusell, Kristjan Seiman ja Marten Martinson treenimas, et minna nädala pärast Tartus võitlusse soomlaste vastu. Foto: Liis Treimann

Ragbi näib ülemäära jõuline, koguni brutaalne ala, aga tegelikult on see otsast ääreni läbi imbunud härrasmehelikest tavadest. Need vähesed, kes Eestis seda mängu harrastavad, kinnitavad, et ragbi sobib eestlaste natuurile kui valatult.

Kui astute kaalule ja näit üle saja kilo ei hüppa, siis olge targu hoiatatud: eesliinile ärge trügige. «Muidu murtakse pooleks,» hoiatab Ragnar Toompere.

Toompere ise on puhas esiliini mees: suur ja tugev, 188 cm ja 125 kilo, ning kartmatu. Eks küsige, kas ta mõne vastasega võideldes viga on saanud, ja ta vastab muretult: «Ei, ühtki tõsist vigastust ei ole olnud. Ainult paar näpuluumurdu.» Need ei lähe arvesse. Teip murtud näpule peale ja murtud näpp terve näpu külge sidemega kinni – ning järgmisse lahingusse.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles