Selgus, mida Dubai kroonprints Eestis teeb

Šeik Hamdan bin Mohammed bin Rashid al-Maktoum

FOTO: Handout / AFP

Viimaste uudiste kohaselt on Eestisse jõudnud Dubai kroonprints šeik Hamdan bin Mohammed bin Rashid Al Maktoum. Küsimusele, mida teeb šeik Eestis, on lihtne vastus – Dubai kroonprints on siin ratsavõistluse pärast.

Rahvusvahelisel kestvusratsutamise võistlusel Padise Endurance Festival võistlevad teist nädalat järjest selle ala tipud. Festivali stardipauk antakse 31.05 varahommikul, ning võistlust on seekord väisamas ka Dubai kroonprints šeik Hamdan bin Mohammed bin Rashid Al Maktoum, kellel oli plaan ka ise sportlasena võistlusel osaleda.

Padisel toimuva võistluse jaoks on korraldaja ehitanud suurele rohuplatsile Euroopa tasemel võistlusväljaku. Homsel võistlusel osalevad ratsanikud 80 km, 120 km ja 160 km distantsil kokku 9 riigist, kõige suurem arv võistlejaid on Araabia Ühendemiraatidest, kelle seas on ka mitu šeiki Dubaist.

Kestvusratsutamine ehk ratsarännak on hobuse kiirus- ja vastupidavusvõistlus, mis paneb proovile ratsaniku maastikul ratsutamise oskused. Ratsaniku oskus hobust õigesti käsitleda mõjutab hobust ning võimaldab edukalt läbida erinevaid teekondi, mille pikkuseks on vastavalt raskusastmele 30 – 160 km. Teel ei ole takistusi, kuid maastik vaheldub. Võistluste ajal tuleb eriti hästi hobuse eest hoolitseda ja see on väga tähtis osa kogu võistlusest.

Šeik Hamdan bin Mohammed bin Rashid al Maktoum (paremal)

FOTO: Caro / Frank Sorge / Caro / Frank Sorge

Dubai kroonprints on tegelenud kestvusratsutamisega väga kõrgel tasemel ja on tulnud muuhulgas sellel alal Euroopa ja maailma meistriks. Võistluse start antakse kell 7.00 hommikul. Päeva jooksul läbivad ratsanikud pauside mitu ringi ja eeldatav finiš on kell 19.00 õhtul.

Tagasi üles