Eesti maastikurattasarja tiitlikaitsja Austa: sel aastal püüan ainult pojaga kala

Caspar Austa

FOTO: Marko Saarm

Bosch Eesti Maastikurattasarja viies etapp peetakse 17. juunil Lääne-Virumaal Rakveres, kuid juba täna on selge, et siiani kõikide hooaegade üldvõidud enda nimele kirjutanud Caspar Austa enam kõige uhkemale tiitlile ei konkureeri.

Austa kinnitab talle omase huumoriga, et püüda võib veel ainult koos poja Jonathaniga kala. “Arvan, et midagi muud ma sel aastal tõesti enam ei püüa,” lisab ta lühidalt.

Koondarvestuses juhib sarja Veloplusi sõitja Gert Jõeäär, Red Bike /Wilo rattur Raido Saar on teine ning Veloplusi tiimi liige Peeter Tarvis kolmas. Jõeääre sõnul põnevus püsib, sest otsustatud pole midagi. “Mul on küll väike edu, kuid kuna kahe halvima etapi tulemus ei lähe arvesse, siis võib tagant veel keegi ettepoole kerkida. Rakveres tahaksin kindlasti võita, sest eelmisel nädalavahetusel Jõelähtmel peetud Eesti meistrivõistlustel pidin rahul olema teise kohaga ning uus võit oleks heaks lohutuseks.”

Eelmise hooaja vahele jätnud Raido Saar on tänavu heas hoos, kuid läheneb võistlustele pigem tagasihoidliku aukartusega. "Jõeäärele järele jõuda võib vaid siis, kui tal juhtub väga halb päev olema. “Meil on ikka selge klassivahe, pole mõtet võrreldagi, rääkis Saar.

16. Rakvere Rattamaratoni 47 km pikkuse põhidistantsi avapauk kõlab täpselt pühapäeva südapäeval. Kell 12.15 toimuvad Rakvere kiriku pargis lastesõidud kuni 10-aastastele ratturitele ning 13:10 antakse lähe 20 km pikkusele noorte- ja matkasõidule, mis on jõukohane pingutus kõikidele vähegi liikumist armastavatele inimestele.

Tagasi üles