Hääletuse lõpuni on jäänud

Eesti tippkergejõustiklased lähevad Balti meistrivõistlustele medaleid püüdma

jaga E-post prindi artikkel saada vihje Loe ja lisa kommentaare

Magnus Kirt on üks Eesti sportlastest, kellelt Balti meistrivõistlustelt medalit oodatakse.

FOTO: Kristjan Teedema

15.-16. juunil Lätis Ogres toimuvatele Balti meistrivõistlustele sõidab Eestit esindama esinduslik koondis eesotsas olümpiavõitja Gerd Kanteri ning odaviske värske rekordiomaniku Magnus Kirdiga.

Lisaks Kanterile ja Kirdile on starti tulemas meie tippudest veel odaviskaja Tanel Laanmäe, alles hiljuti Eesti rekordit vasaraheites parandanud Anna Maria Orel, kettaheitja Martin Kupper ning paljud teised. Kokku läheb medaleid Võistlustulle läheb 70-liikmeline Eesti koondis.

Eesti Kergejõustikuliidu saavutsspordi juht Kristel Berendsen ootab Lätist kõrgetasemelisi tulemusi. «Heitjad on meil sel korral esindatud väga heal tasemel ja kettaheites ning odaviskes läheb kindlasti ka koondisesiseselt tihedaks rebimiseks. Mõnedel aladel on eri põhjustel esinumbrid puudu, aga see annab teistele võimaluse end tõestada. Loodan, et sportlased suudavad tugevas konkurentsis oma vormi headeks tulemusteks realiseerida,» sõnas Berendsen.

«Et Ogre staadion on meie jaoks uus (tavaliselt toimuvad Balti meistrivõistlused Riias - toim.) ja keegi pole seal võistlemas käinud, siis see võib ka tulemuste osas oma rolli mängida. Vahel annab ka uus võistluspaik sportlasele lisamotivatsiooni – pole vanu mälestusi segamas,» lisas ta.

Meeste kettaheites on stardis meie kaks parimat ehk Gerd Kanter ja Martin Kupper nagu ka odaviskes, kus lähevad võistlustulle värske Eesti rekordi omanik Magnus Kirt ja Tanel Laanmäe. Heiteladel on kohal ka naiste parimad – vasaraheitja Anna Maria Orel, kes hiljuti viis Eesti rekordi 69.68-ni, Kätlin Tõllasson kettaheites, Kätlin Piirimäe kuulitõukes ning Liina Laasma odaviskes.

Teivashüppes läheb head tulemust jahtima Robin Nool, 400 ja 200 m jooksus tuleb rajale Tony Nõu.

Tagasi üles