A-grupp: Venemaa, Uruguay, Egiptus, Saudi Araabia
Kuna korraldaja Venemaa – ehk FIFA edetabelis MMil osalejatest madalaimal kohal asuv koondis – sai A-gruppi esimese asetuse, kujunes see kvartett paratamatult turniiri eeldatavalt nõrgimaks. Uruguay on selge soosik, teise edasipääseja peaks selgitama Venemaa ja Egiptus.
Lõuna-Ameerika valikturniiril vaid Brasiilia paremust tunnistanud Uruguay on suurepärane kooslus kogemusest ja noorusest, mida tüürib juba neljandat finaalturniiri Oscar Tabarez – tõsi, seekord Guillain-Barré sündroomi tõttu ratastoolist.
Venemaa ägab murekoorma all: kaitseliin on olude sunnil kokku klopsitud, pealegi klapp mängijate ja peatreener Stanislav Tšertšessovi vahel väidetavalt puudulik. Kuid koduväljakueelist ei tasu alahinnata – kui õnnestub tänases avamängus Saudi Araabiast jagu saada, võib tuul pöörduda.
Egiptuse puhul on võtmeküsimus klaar: kas ja kuidas terveneb Mo Salah? Staarründaja ei säranud tänavu mitte ainult koduklubis Liverpoolis, vaid ka koondises (valikturniiri otsustavas faasis kuues mängus viis väravat).
Saudi Araabia ettevalmistus möödus veidralt: pärast MM-pääsme lunastamist vahetati kaks korda treenerit. Olgugi et viimases kontrollmängus näidati hambaid (Saksamaale kaotati vaid 1:2), ollakse selge autsaider.
B-grupp: Hispaania, Portugal, Maroko, Iraan
Pole teist alagruppi, kus leiduks kaks niivõrd selget soosikut kui Hispaania ja Portugal. Vahemere maad on suurturniiridel oma tugevust korduvalt tõestanud, Portugal viimati tunamullust EMi võites.
Mis peaks juhtuma, et Marokol või Iraanil avaneks üllatusvõimalus? Muidugi ei saa Hispaaniale kuidagi hästi mõjuda see, et vaid kaks päeva enne avamängu (muide, Portugaliga) tuli ühtäkki vahetada treenerit. Seda enam, et Julen Lopetegui sammus meeskonnaga selgelt ülesmäge. Samas… Kas keegi tõesti usub, et äärmiselt ühtlane ja pika pingiga Hispaania ei pääse alagrupist edasi?