Tipphetked: Austria kustutas Eesti võrkpallinaiskonna unistuse Kuldliigasse pääsemisest
Mäng järelvaadatav

Eesti naiste rahvuskoondis kaotas Rootsis Nyköpingus toimuva Euroopa Hõbeliiga finaalturniiri poolfinaalis 1:3 Austriale. Avageimi võitis Eesti küll 25:21, ent kaotas siis kolm järgmist 22:25, 24:26 ja 16:25. Pühapäeval kell 17.00 kohtub Eesti pronksimängus Albaaniaga, Postimees näitab seda mängu otsepildis. Finaalis on vastamisi Austria ja Rootsi, võitja tõuseb Kuldliigasse.

ENNE KOHTUMIST:

Eesti lõpetas A-alagrupi esikohal, kogudes 14 punkti, Rootsi oli 13 punktiga teine. Austria oli B-grupi parim ja Albaania teine.

Rahvusnaiskonna peatreener Andrei Ojamets ütles finaalturniiri eel, et esimese vastase kohta on materjali piisavalt.

«Loodame kõige paremat, usun, et oleme Austriat võimelised võitma igal juhul. Austrial on päris head nurgaründajad, aga nad ei saanud alagrupiturniiril tõsise surve all mängida, sest vastased olid nõrgemad. Nende sidemängija on võrreldes meie ja ka Rootsiga tunduvalt aeglasema mängustiiliga, meie eesmärk on nad serviga sellise surve alla panna, et nad ei saa mugavalt tegutseda. Ja keskele väga palju tõsteid ei lähe, Austria mäng on üsna sirgjooneline,» sõnas juhendaja.

Ojametsa sõnul annavad rahvusmeeskonna head tulemused ka naiskonnale indu juurde. «Meeste head tulemused motiveerivad kindlasti ka meid. Oleme väike riik ja kõigi edu on innustav,»  lisas peatreener.

Naiskonna koosseis finaalturniiril: Hanna Pajula, Nette Peit, Eliisa Peit, Eliise Hollas, Marje Rosenblatt, Kaisa Bahmatsev, Kristi Nõlvak, Julija Mõnnakmäe, Anu Ennok, Kristiine Miilen, Liis Kullerkann, Kertu Laak, Kristel Moor

Final Four turniirile pääses Rootsi korraldajana, lisaks mõlema alagrupi võitjad ning parim teise koha naiskond. Finaalturniiri võitja tõuseb järgmiseks aastaks Euroopa Kuldliigasse.

Meeste Hõbeliigas jõudis Makedoonias Skopjes peetavale finaalturniirile ka Avo Keele juhendatav Läti meeskond.

Kogu mäng järelvaadatavana:

Tagasi üles
Back