FIFA võttis Pogbalt värava ära

Ott Järvela
, vastutav toimetaja
Paul Pogba väravat tähistamas
Paul Pogba väravat tähistamas Foto: Anatoliiy MEDVED/SIPA / Anatoliiy MEDVED/SIPA

Jalgpalli MMil laupäeval Prantsusmaale Austraalia üle 2:1 võidu toonud Paul Pogba värav ei ole enam Paul Pogba oma. FIFA otsustas pärast videokorduste uurimist, et tabamus on hoopis Austraalia kaitsja Aziz Bechichi omavärav.

Värav sündis kohtumise 81. minutil, kui Pogba löök sai rikošeti, kukkus latist Austraalia väravavahi Mathew Ryani selja taha, kuid põrkas tagasi platsile. Kohtunikule andis tabamusest märku väravajoonetehnoloogia.

Seega on MMil praeguseks peetud 11-s kohtumises nähtud juba kolme omaväravat. Esmalt Maroko - Iraan mängus, kus Iraan võitis 1:0 tänu Aziz Bouhaddouzi 90+5. minuti omaväravale. Siis Prantsusmaa - Austraalia kohtumises ja samuti Horvaatia - Nigeeria kohtumises (2:0), kus 1:0 tabamus oli Oghenekaro Peter Etebo omavärav.

25-st väravast on seega 12% olnud omaväravad.