Vaata saadet: droonilennutajate unelm - nüüd saab oma vidinaga ka võistelda!

Möödunud pühapäeval toimus Otepää Golfikeskuses Elisa Drone Racing League esimene välietapp. Põneval võistlusrajal võtsid omavahel mõõtu Eesti ja Läti parimad droonipiloodid. Postimehe spordiportaali vahendusel saad jälgida, kuidas regiooni parimad piloodid võistlevad suurele auhinnarahale.

Droonide võidukihutamine on USA-s ja Skandinaavias väga populaarne ja mõnede hinnangul tulevane olümpiaspordiala, millele saab nüüd ka Eestis kaasa elada. Möödunud pühapäeval startis Eestis suuremalt kui kunagi varem uus droonide võidusõidu liiga – Elisa Drone Racing League. Möödunud aastal Soomes peetud võistlus kolis tänavu Eestisse ja hõlmab endas terve aasta jagu etappe erinevates Eesti paikades. Hooaja üldvõitjale on pandud välja uhke 1000€ suurune rahaline auhind!

«Eelmine aasta osutus Robotexil toimunud Elisa droonivõistlus väga edukaks ja tänavu olemegi oma tegevust laiendanud. Elisa on tegemas Eestis erakordset droonide võistlusliigat, kus toimub veel seitse etappi üle Eesti,» ütles Toomas Polli, Elisa tehnoloogiaüksuse juht.

Polli sõnul hakkavad droonid tulevikus meie igapäevaelus aina suuremat rolli mängima näiteks korrakaitse tagamisel ja esmaabi osutamisel ning kindlasti tuleb ka droonide kasutamiseks 5G raames uusi ning põnevaid võimalusi.

«Et olla kursis droonimaailmas toimuvaga ja seal kasutatavate tehnoloogiatega, otsustas Elisa kampa lüüa selle ala ekspertidega ehk droonipilootidega. Üheltpoolt vahetada kogemusi ja õppida, kuid teiselt poolt pakkuda ka elamusi pealtvaatajatele.»

Elisa Drone Racing League viies etapp toimus möödunud pühapäeval Otepää maalilises Golfikeskuses, mis pakkus võistlejatele unikaalset võimalust nautida Lõuna-Eesti ilu põnevas võistlusformaadis.

Otepää etapi puhul oli tegemist ka aasta esimese välivõistlusega, kus puuduvad droonidel igasugused tehnilised piirangud ja nii on võimalik näha nullist sajani 0,4 sekundiga kiirendavaid ning tippkiirusega 150 km/h lendavaid droone.

Liiga üks korraldajatest Rando Mere sõnas, et kindlasti on kohal esindatud riikide parimad piloodid, kes loodavad koguda väärtuslike punkte sarja arvestuses, kuid võistlema on oodatud kõik droonide huvilised.

«Võistlusdroonide lennutamine on globaalselt kiiresti arenev tehnikaspordiala, mis nõuab piloodilt välkkiireid reflekse ja külma närvi, seadmata seejuures kedagi reaalsesse ohtu. Rajal riskitakse vaid tehnika purunemisega.»

Võistluste käiku läbi terve hooaja saab jälgida Postimehe spordiportaalis ja Elisa Elamus keskkonnas.

Järgmine Elisa Drone Racing League etapp toimub 15. juulil Tartu kesklinnas Rally Estonia raames.

Rohkem infot leiad SIIT!

Tagasi üles