Thomas Röhler: soovin homme Magnus Kirdist jagu saada

Thomas Röhler.

FOTO: Andreas Knopf / imago/Camera 4

Homme pärastlõunal toimub Soomes Kuortanes kõrgetasemeline odaviskevõistlus, kus esikohapretendendiks loetakse sakslase Thomas Röhleri ja tšehh Jakub Vadljechi kõrval ka meie Magnus Kirti.

«Olen väga motiveeritud võistlust võitma. Soovin nii Jakubist kui Magnusest jagu saada,» sõnas 91.78ga maailma hooaja edetabelis kolmandal kohal paiknev Röhler tabloidile Ilta-Lehti. «See, kui kaugele viskan, sõltub ilmastikuoludest. Kuortanes on hea staadion ja mõnus atmosfäär. Mulle meeldib siin.»

Rio olümpiavõitja Röhleri ja Eesti rekordimehe Kirdi omavaheliste võistluste seis on tänavusel hooajal 2:1 sakslase kasuks. Röhler viskas kaugemale Doha ja Eugene'i Teemantliigal, Kirt võidutses aga viimatisel mõõduvõtul Turus.

Homne odaviskevõistlus algab kell 13.35, otsepilti näitab Yle2. Võistlusel löövad kaasa lisaks nimetatud triole ka näiteks maailmameister, tšehh Vitezslav Vesely ja Argentiina rekordimees Brian Toledo. Soomlastest jäävad vigastuse tõttu eemale nii Tero Pitkämäki kui uus täht Oliver Helander. Äsja pikalt vigastuspausilt naasnud Antti Ruuskaneni plaanidesse kohalik tippvõistlus aga lihtsalt ei mahtunud. Nii polegi kodupublikul omadest 80 meetri alistamist oodata.

Tagasi üles