Kas Šveitsi väravalööjad viitasid väravat tähistades Kosovo-Serbia konfliktile?

Xherdan Shaqiri.

FOTO: Gonzalo Fuentes / Reuters / Scanpix

Šveitsi jalgpallikoondis astus MMil suure sammu 16 parema sekka jõudmise suunas, kui alistas eile kaotusseisu jäämisele vaatamata 2:1 Serbia. Väravad lõid Granit Xhaka ja Xherdan Shaqiri pälvisid mõlemad hiljem peatreeneri Vladimir Petkovici kriitika.

Nimelt tähistasid mõlemad mehed, kes on pärit Kosovost ja rahvuselt albaanlased, väravat žestiga, mis matkis Albaania rahvuslipul olevat kahepealist kotkast. Arvestades, et Serbia ei tunnusta endast lahku löönud Kosovo iseseisvust, oli tegu potentsiaalselt plahvatusohtliku olukorraga.

Kosovo-teemalised tülid jalgpalliplatsil pole võõras teema - 2014. aasta oktoobris tuli sel põhjusel katkestada Belgradis toimunud EM-valikmäng Serbia - Albaania. Samas on Kosovo päritolu Šveitsi koondislastele tähtis teema - näiteks Shaqiri postitas eilse kohtumise eel Instagrami foto oma putsadest, millest üks kandis Šveitsi ja teine Kosovo lippu.

Šveitsi peatreener Vladimir Petkovic, kes on ise Bosnia ja Hertsegoviina pealinnas Sarajevos sündinud horvaat, taunis eilse mängu järel oma väravalööjate käitumist. «Jalgpalli ja poliitikat ei tohiks kokku segada. On tähtis olla aupaklik. Me peame keskenduma spordialale, mis suudab inimesi liita,» sõnas Petkovic.

Serbia peatreener Mladen Krstajic ei soovinud Šveitsi koondislaste väravatähistusest rääkida. «Ei soovi seda teemat käsitleda. Olen spordimees ja kavatsen seda joont ka edaspidi hoida,» sõnas Krstajic.

Granit Xhaka pärast Šveitsi viigivärava löömist.

FOTO: Laurent Gillieron / AP

Tagasi üles