Galerii: MM-sarja liidermeeskond pani Lõuna-Eesti teed proovile

Autoralli MM-sarja liidermeeskond Hyundai alustas ettevalmistust Soome ralliks ning kus mujal seda teha, kui mitte Eesti metsade vahel! 

Täna testib Võrumaal Soomele sarnanevatel teedel oma masinat Andreas Mikkelsen, homme on MM-sarja üldliidri Thierry Neuville'i kord.

 

WRC Hyundai test #wrc #hyundai #mikkelsen #rally #amikkelsenrally #gopro

A post shared by Allan Birjukov (@allanbirjukov) on

Neuville on varemgi Maarjamaa teedel kihutanud – kuus aastat tagasi sai belglane Rally Estonial teise koha. Siis oli tema istumise all Citroën DS3 WRC. Võistlema ta Eestis aga siiski ei hakka. «Sardiinia nädalavahetus näitas, et on asju, mida peame konkurentidega võrreldes oma testidel arendama,» sõnas Neuville pärast eduka Sardiinia ralli lõppu Postimehele.

Ka Hyundai meeskonna mänedžer Alain Penasse on rõhutanud, et Eestisse ongi meeskonna meelitanud pigem rivaalid. «Oleme neid näinud Eestis enne Soome rallit võistlemas ja testimas ning see on andnud neile häid tulemusi!»

Info pealtvaatajatele

Eesti jaoks on tegemist olulise sündmusega, kus taas üks WRC meeskond viib oma ametlikud testid läbi just Eestis. Erilise hoolega palutakse jälgige turvalisust: olge testikatsest ohutus kauguses, ärge jookske üle katse ega seadke ennast, sõitjaid ja autosid ühelgi teisel viisil ohtu. 

Väiksele Eesti riigile on need parimad trumbid, et ka tulevikus WRC meeskonnad oma teste meil läbi viiksid ning et tulevikus saaksid Eestis toimuda maailmatasemel rallispordisündmused. 

Tagasi üles