Balti võrkpalliliiga parim mängija on Eesti-siseselt klubi vahetamas
Tartlased lubavad: paneme Saaremaa kotti

Hindrek Pulk jätkab karjääri Tartus.

FOTO: Mihkel Maripuu / EESTI MEEDIA/SCANPIX

Tartu Bigbanki võrkpalliklubi on uueks hooajaks sisuliselt komplekteeritud. Ka kõige tähtsamale ründepositsioonile - diagonaali - on uus mees leitud, kuid tehing pole veel sada protsenti kindel.

Tänavustest põhimeestest on Tartus hetkeseisuga jätkamas temporündajad Meelis Kivisild ja Mart Naaber, nurgaründajad Samuel Walker (Austraalia) ja Stefan Kaibald ning libero Rait Rikberg. 

Täna hommikupoolikul teatas Tartu, et meeskonnas on mängimist jätkamas ka noor tempomees, lõppenud hooajal varumeherollis olnud tartumaalane Alex Saaremaa. 

«Täna just arutasime Alexiga, et paneme uuel hooajal Saaremaa kotti,» naeris Tartu mänedžer Hendrik Rikand Postimehega vesteldes. «Seda lubadust on sponsorite ees hea täita, sest kui me Saaremaa klubist jagu ei saa, on meil võimalus Alex hooaja lõpus kotti pista.»

Sidemängija Ronald Järve teenetest loobuti, tema asemele palgati ukrainlane, mullu Prantsusmaa esiliigas mänginud Dmitri Šlomin. Vastupidist teed pidi, Tartust Prantsusmaa Pro B-sse, on liikumas aga leegionärid Curtis Stockton ja Brook Sedore (vastavalt diagonaal- ja nurgaründaja). Hiidlasest noortekoondislane Markkus Uuskari siirdub - nii uskumatuna kui see ka ei kõla - Saaremaa ridadesse.

Tartlaste väärtuslikemaks täienduseks on aga saamas Hindrek Pulk, kes lahkub Saaremaalt. 27-aastase saarlase nimi ei vaja pikemat tutvustamist: Pulk on valitud mitmel korral Balti liiga parimaks mängijaks, viimati tänavu. Et saarlastel oli tänavu Pulga kõrval teinegi tugev diagonaal Siim Põlluääre näol - väljakul saab sel positsioonil olla aga teatavasti vaid üks mees -, oli ühe lahkumine igati loomulik ja mõistetav käik.

«Oleme sedasi Hindrekuga kokku leppinud, et kui ta 15. juuliks välislepingut ei teeni, liitub ta meiega,» kinnitas Rikand.  

Meeskonnaga liitusid juba varem ka noortekoondise ründajad Märt ja Siim Tammearu. Libero Robin Valtingu jätkamine sõltub rahalistest vahenditest.

Tartu eeldatav põhikoosseis uuel hooajal: Šlomin, Pulk, Kaibald, Walker, Kivisild, Naaber ja Rikberg.

Tagasi üles