Ajalugu teinud eestlased võitsid maailma pikima maratoni

Merili Luuk
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Foto: Erakogu

Esimest korda maailma pikimal aerutamismaratonil «Yukon River Quest» osalenud Eesti koondis jäi 715 km pikkusel teekonnal alistamatuks.

Sel aastal juba 20. aastapäeva tähistav „Yukon River Quest“ maraton sai alguse Whitehorse linnast 27. juuni keskpäeval ja lõppes alles täna ajaloolises kullaotsijate linnakeses Dawsonis. Lisaks kogu koondise 2 päeva ja 3 ööd kestnud ultramaratoni kontrollajas edukale läbimisele võtsid eestlasest parima tulemuse Andres Kaju ja Leivo Sepp, kes saavutasid kahesüstade klassis meeste arvestuses esimese koha ning läbisid maratoni märkimisväärse 48 tunniga. Võitjatele järgnesid paatkonnad Mart Reimann- Ivar Hütt, Hillar Irves - Martin Ilumets ning Matti Tuul - Martin Pedai.

Võistlejate keskmiseks kiiruseks kujunes kuni 15 km tunnis, mille saavutamist muutsid keeruliseks rasked olud öötundidel, navigeerimise ja kärestike läbimise oskus. Kahepaadis hea tulemuse teinud Leivo kommentaar: «715 km non-stop aerutamist tähendab vastupidamist mitte ainult füüsilises vaid ka vaimses võtmes, ühes paadis olevate aerutajate eesmärgid ja motivatsioon peavad omavahel sobima ning sportlased teineteist keerulistes murdekohtades toetama. See meie neljal tiimil ka õnnestus.»

Märksõnad

Tagasi üles