Kavalad suslikud krapsaka neiu kallal

Minni sõitmas Baltic Offshore Weekil ehk Eesti-Soome ühistel meistrivõistlustel pika avamere etapi alguses tugevas pagilises külgtuules Aegna läänetoodri suunas.

FOTO: Piret Salmistu

Kolm aastat tagasi tõid Eesti mehed vaenulikke olusid trotsides Lõuna-Inglismaalt koju kohati pirtsaka Minni. Täna lähevad nad oma Minniga Muhu väina regatile, et proovida jõuda sinna, kuhu nad sel võistlusel temaga veel kunagi jõudnud pole.

Ilm polnud midagi erilist. Tuuline, nagu merel ikka, ja lained valged. Ometi juhtus midagi sellist, mida polnud juhtunud kunagi varem – ega ka hiljem, järgmise kolme aasta jooksul.

Mees – suur mees, 95 kilo – kukkus üle parda.

Kadus ühe manöövri ajal küljereelingu vahelt vette nii, et piuksugi ei jõudnud teha.

Sellistel puhkudel on kindlad protseduurid, mida järgida, et mees merest eluga välja tuua. Ainus häda, et tuult oli tsipake liiga palju, kümme meetrit sekundis. See ei lubanud 35 jala (veidi üle kümne meetri) pikkust Minni jahti piisavalt aeglustada ega korralikult positsioneerida, et vette kukkunut purjede all kätte saada ja välja tõmmata. Meeskond proovis, aga see ei õnnestunud.

Niisiis ei jäänud üle muud, kui purjed alla võtta ja läheneda vees hulpijale mootori abil. Üks meeskonnaliige pardal olnud seitsmest jälgis vahetpidamata, et hädaline lainetes silmist ei kaoks.

Tagasi üles