Eesti jalgpallikoondis kaotas Fääri saartele 0:2

Mullu augustis peetud kohtumises alistas Eesti (sinises) Lilleküla staadionil Fääri saared viimaste minutite väravatest 2:1. Foto: Raigo Pajula

Eesti jalgpallikoondis kaotas Euroopa meistrivõistluste valikmängus Fääri saartele 0:2. Esti koondisele said saatuslikuks kehv võimaluste realiseerimine ning eksimused kaitses.

Esimese värava puhul tegi Sander Puri kairistusalas vastasele vea ning kohtunik määras penalti, mille Benjaminsen realiseeris. Kohe teise poolaja alguses tegi vea Dmitri Kruglov ja kohtunik määras taas penalti. Benjaminseni soorituse Sergei Pareiko tõrjus, kuid Hansen koksas lahtipõrkunud palli sisse.

Mängu käik:

-

Mängu alguseni on jäänud 45 minutit

-

Mängupaigas vihma praegu ei saja, kuid taevas on pilves. Samas ei tähenda see siiski midagi, sest Fääri saartel on taevas alati pilves. Mäe künkal asuval staadionil puhub ka küllaltki korralik tuul ja temperatuur on umbes 6-7 kraadi.

-

Kui publikut pole väga palju veel staadionile jõudnud, siis tribüünidelt on näha, kuidas staadioni kõrval oleval karjamaal jooksevad ringi lambad.

-

Natuke infot ka võõrustajate kohta. Nagu selgus jutuajamises staadioni turvatöötajaga, siis augutis toimunud Eesti-Fääri saarte kohtumises käis ta Fääri saarte ridades väljakul. Praegu ravib ta aga vigastust ning loodab varsti taas meeskonda aidata, täna aitab ta aga tagada kohtumise sujuvat kulgemist. Täna Fääri saarte väravas seisev 40-aastane Jakup Mikkelsen on esimene kohalik jalgpallur, kes tulnud kunagi mõne välisriigi meistriks, samas oli ta juba koondises siis, kui Fääri saared pidasid 1988. aastal esimese ametliku mängu.

-

Fääri saarte algkoosseis: Mikkelsen, Tor Naes, Hansen, Gregersen, Baldvinsson, Danielsen, Benjaminsen, Elttör, Justinussen, Hansen, Holst.

-

Eesti algkoosseis: Pareiko, Jääger, Rähn, Piiroja, Kruglov, Zenjov, Puri, Vassiljev, Kink, Ahjupera, Saag.

-

Hümnid...

-

Mäng algas!

-

1.minut: Vassiljev proovis kohe kaugelt lüüa. Löök oli korralik, kuid Fääri saarte väravavaht püüab

-

2. minut: Saag pääseb vastaste väravavahiga silmitsi, kuid lööb napilt mööda

-

3.minut: Zenjov murdis kasti, kuid kaotab palli. Eesti on kõva pressi peale pannud

-

4.minut: Fääri saarte nurgalöök - Holst läheb seda andma, kuid pall lendab otse üle otsajoone

-

5.minut: Zenjov on maas pikali ja vajab ravi...

-

7.minut: Zenjov on taas valudes pikali...asi tundub halb. Zenjov tõuseb püsti, loodame, et ta saab mängu jätkata

-

8.minut: Nüüd on pikali Fääri saarte mees Einar Hansen., kuid mees saab uuesti püsti

-

13.minut: Eesti kaitse eksib ja Arnbjörn Hansen saab löögile - Pareiko püüab

-

14.minut: Pareiko tõrjub Fääri saarte tsenderduse, kodumeeskond on aktiviseerunud

-

16.minut: Zenjov sai tsenderduse karistusalasse, andis palli Kingile, kes põrutas peale, kuid löök lendas mööda. Ilus rünnak

-

17.minut: Jääger kaotas ohlikult palli, kuid Zenjov tuli ilusti appi ja päästis olukorra

-

19.minut: Eesti ilusa rünnaku lõpetab Vassiljevi löök, mille vastane blokeerib. Nurgalöök...AHjupera pääseb löögile, kuid vastane lööb palli värava oonelt ära

-

21.minut: Kink tsenderdab Ahjuperale, kes saab trahvikasti joonelt löögile, kjuid pall lendab mööda

-

24.minut: Zenjov läheb kiirusega hästi äärest läbi, kuid tsenderdus ebaõnnestub täielikult

-

27.minut:Ahjupera pääseb taas löögile, kuid pall lendab mööda. Eesti omab mängu üle täielikku kontrolli

-

28.minut: Surepärane kontrarünnak Eestilt. Vassiljev toob palli üle, annab saagile, kes ei suuda palli kontrollida. Saag annab tagasi Vassiljevile, kes jätab palli suurepäraselt Zenjovile, kes lööb posti.

-

29.minut: Fääri saarte nurgalöök - keegi kodumeeskonna mängijatest pääseb löögile, kuid Pareiko tõrub. Ohtlik vimalus Fääri saartel

-

32.minut: Fääri saared on veidi aktiviseerunud pärast Eesti postilööki

-

35.minut:  Mäng on veidi rahunenud

-

37.minut: Eesti teenib nurgalöögi...Fääri saared löövad palli puhtaks

-

40.minut: Eesti nurgalöök...Fääri saared  löövad olukorra puhtaks

-

42.minut: Fääri saarte nurgalöök...Sander Puri teeb vastasele vea ja penati Fääri saartele

-

43.minut: Benjaminsen viib penaltist Fääri saared juhtima!

-

45.minut: Holst pääseb hästi läbi ja lööb napilt mööda, Fääri saared olid lähedal eduseisu suurendamisele

-

45+2.minut: Eesti nurgalöök - selle järgselt tekib kastis segadus, kuid viiki ei tule

22:35

Algas teine poolaeg

-

47. minut: VÄRAV! Fäärid teenivad teise penalti. Pareiko tõrjub, kuid korduslöök lendab väravasse

-

Eesti on jäänud kaotusseisu 0:2

-

52. minut: Eesti on kõva surve peale pannud, kuid Fääri saared seisavad kaitses hästi

-

56.minut: Sander Puri teenib teise kollase kaarid ja Eesti jääb vähemusse.

-

58.minut: Fääride nurgalöök, kuid sellest miskit ohtlikku õnneks ei sünni

-

62.minut: Eesti on eesliinis teravuse kaotanud

-

64.minut: Nurgalöök Fääri saaartele...sellest midagi ohlikku ei tule

-

65.minut: Saag pääseb väravavahiga silmitsi, kuid lööb mitu meetrit väravastüle. Kohutav lahendus

-

69.minut: Eesti nurgalöök...korralik lahendus, kuid Fääri saarte väravavaht püüab

-

70.minut: Fääri saartel ohtlik rünnak, kuid Piiroja saab viimasel hetkel jala vahele. Vahepeal on Ahjupera asemel tulnud platsile Gert Kams

-

73.minut: Segadus Fääri saarte värava all - Zenjov saab terava nurga alt palli, kuid lööb küljevõrku

-

75.minut Justinusen ründab Pareikot ja saab kollase kaardi. Pareiko saab närveldamise eest samuti hoiatada

-

82.minut Saagi asemel tuleb platsile Mošnikov

-

83.minut: Korralik löök Vassiljevilt - väravavaht on hädas, kuid kaitse lööb palli puhtaks

-

85.minut: Kingi tsenderduse moodi löögi püüab Fääri saarte väravavaht

-

88.minut: Jäägeri vastu tehakse jõhker viga - Justinusen saab teise kollase ja punase

-

89.minut: Piiroja pääseb peaga löögile heast kohast, kuid pall lendab mööda

-

Kohtunik lisab mängule neli minutit

-

90+1.minut: Kruglov teeb superlöögi, kuid väravavaht teeb veel parema tõrje - nurgalöök...midagi ohlikku ei tule

-

Poolteist minutit lõpuni...

-

Minut lõpuni...

-

EESTI KOONDIS KAOTAS FÄÄRI SAARTELE 0:2

Tarmo Rüütli saadab täna väljakule väga ründava koosseisu. Väravas seisab Eesti poolel Sergei Pareiko. Kaitseliini moodustavad Enar Jääger, Taavi Rähn, Raio Piiroja ja Dmitri Kruglov. Poolkaitses jooksevad väljakule Sergei Zenjov, Sander Puri, Konstantin Vassiljev ja Tarmo Kink. Nendest Zenjov on paremas ja Kink vasakus ääres. Ründeliinis alustavad eestlastel Jarmo Ahjupera ja Kaimar Saag.

Mullu augustis peetud kohtumises alistas Eesti Lilleküla staadionil Fääri saared viimaste minutite väravatest 2:1.