EMiks valmistuv Eesti U20 korvpallikoondis kaotas napilt Rootsile

Ron-Arnar Pehka.
Ron-Arnar Pehka. Foto: Eero Vabamaegi / PM/SCANPIX BALTICS

Eesti U20 korvpallikoondis pidas enne äralendu EMile viimase kontrollkohtumise, kui kaotas Kilingi-Nõmmel peetud mängus 58:60 Rootsi eakaaslastele.

Nii jäi Eesti lähima järelkasvukoondise bilanss kontrollmängudes 0:4. Kuid arvestades, kui palju ja millisel tasemel on puudujad, pole vaja kaotusi dramatiseerida. Eriti veel kontrollmängudes. Peamine on näidata väärikat mängu Bulgaarias Sofias algaval B-divisjoni EMil.

Nagu kõigis eelmisteski kontrollmängudes, läks Eesti täna juhtima, võites avaveerandi 16:7. Poolajaks seis enam-vähem tasakaalustus; Eesti oli ees 31:27. Kolmandal veerandil saabus mõõn (6:15) ning seis enne viimast veerandit oli rootslaste kasuks 50:48. Viimane veerand 10:10 ning võit Rootsile 60:58.

Eesti oli lauas napilt parem 45-44, korvisöödud 14-9, pallikaotusi meil 12, Rootsil 11. Kahepunktivisked Eestile 46% - 29%, kolmepunktivisked Rootsile 30% - 19% (meil 26/5) ja vabavisked samuti Rootsile 70% - 69%.

Rootslastel oli pidurdamatus hoos Elijah Clarence, kes kogus 26 punkti ja 6 lauapalli. Eesti koondise edukamad olid: Ron-Arnar Pehka 16+5+5, üle 33 minuti rassinud Tormi Niits 12+6+4, Ander Talu 10 punkti, Joonas Sein 9, Eric Schmalz 5+2+2, Ilja Stankevitš 4+16 lauapalli. Kaasa ei teinud täna Sten Saaremäel ja Märt Rosenthal.

U20 B-divisjoni EM aga on aga kohe-kohe ukse ees. Homme, 11. juulil algab sõit EMile Bulgaariasse. Vastased Sofias B-alagrupis on Slovakkia, Albaania, Moldova, Sloveenia ja Bulgaaria. Seejuures, üks tõsisemaid mänge on kohe esimesel õhtul – Slovakkiaga. Eks sellest mängust võib sõltuda palju. Tõsiseid vastaseid on veel kaks – Sloveenia ja Bulgaaria. Teised peaks olema jõukohasemad.