Keio Kits täitis 1500 meetri jooksus noorsoo EM-normi

Keio Kits.
Keio Kits. Foto: Elmo Riig / Sakala

Kuus Eesti jooksjat võistles täna Soomes Tamperes Eliittikisat võistlusel, kus parima etteaste tegi Enn Selliku õpilane Keio Kits, kes sai 1500 m jooksus isikliku rekordiga 3.45,92 teise koha, vahendab jooksuportaal.

Ühtlasi täitis ta 14.-17. juulini Ostravas toimuva noorsoo EMi normi 3.46,00. Kitse varasem tippmark oli 3.49,01. Rohkem takistusjooksjana tuntud Kaur Kivistik sai 4. koha ajaga 3.47,15.

Roman Fosti jättis jooksu pooleli. Jooksu võitis keenlane Willy Rotich 3.45,87ga.

Jekaterina Patjuk võitis 3000 m takistusjooksu ajaga 10.12,91, edestades lähimat konkurenti Janica Mäkelat ligi viie sekundiga. Patjuki nimele kuuluv Eesti rekord on 10.03,95.