Saada vihje

Õhtuleht kaotas kohtuvaidluse ERRiga

Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Toimetaja: Ann Hiiemaa
Copy
Anu Säärits.
Anu Säärits. Foto: Mihkel Maripuu

Harju maakohus rahuldas täna Eesti Rahvusringhäälingu (ERR) hagi Õhtulehe vastu seoses väärinfo avaldamisega ERRi sporditoimetuse toimetaja Anu Sääritsa kohta.

Mullu 20. novembril ilmus Õhtulehes Andres Vaheri artikkel «Kes ja kuidas pääseb ETV (spordi)ekraanile?» milles vahendati reketloni liidu juhatuse liikme Priit Toomjõe sõnu, kes väitis, et ERRi sporditoimetuse töötaja Anu Säärits küsis spordiuudistes tema alaliidu noorsportlaste tulemuste kajastamise eest «meelehead».

Kohus kohustas AS SL Õhtulehte eemaldama lehe veebiväljaandest artikli «Kes ja kuidas pääseb ETV (spordi)ekraanile?» tervikuna ning kohustas avaldama oma kulul lehe paberväljaandes mullu 20. novembril avaldatud artikliga samal viisil ja kohas ebaõigeid faktiväiteid ümberlükkav teade, kirjutab ERR Uudised.

Sama teate peab Õhtuleht avaldama omal kulul võrgulehes ning see teade peab olema avaldamise päeval esilehel asuva «arvamuse» tekstiribal nähtav kell 8-20 ning pärast seda kuni 7 päeva kestel nähtav veebiväljaande arvamuse-rubriigist.

Kohus keelas Õhtulehe veebiväljaandes avaldatava teate kommenteerimise võimaldamise.

Kohus jättis ERRi menetluskulud 80 protsendi ulatuses AS SL Õhtuleht kanda ja viimase menetluskulud 20 protsendi ulatuses ERRi kanda.

Õhtulehe peatoimetaja Väino Koorberg ütles Postimees.ee’le, et leht kavatseb tänase kohtuotsuse edasi kaevata. «Alguses võttis selline uskumatu kohtuotsus sõnatuks. Kindlasti kaebame edasi, sest sellise otsuse jõustumine tähendaks põhimõttelist muudatust selles, kuidas ajakirjandus oma tööd teeb,» lausus peatoimetaja.

Koorberg märkis, et ajakirjanduse ülesanne on algatada diskussioon ning avaldada erinevate asjasse puutuvate osapoolte seisukohad, ent praegu on tema meelest kohus andnud hinnangu, nagu oleks ajakirjanduses ilmuv lõplik tõde ning mõnele osapoolele ei peaks üldse sõna andma.

Tagasi üles