T, 17.05.2022

Endine vormel 1 maailmameister: Williams on surnud

Kris Ilves
, reporter
Endine vormel 1 maailmameister: Williams on surnud
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Williams.
Williams. Foto: XPB / XPB Images/Press Association Images

1997. aasta vormel 1 maailmameister Jacques Villeneuve vihjas, et Williamsi meeskond ei jõua tagasi oma hiilgeaegadeni. «Williams on surnud,» sõnas kanadalane portaalile motorsport-total.com.

Villeneuve teenis oma ainsa maailmameistritiitli just Williamsi meeskonnas. Seejärel olid Willamsid suures mängus sees veel mitmed aastad, kuid viimased hooajad on olnud pettumust valmistavad. «Ma ei näe mitte midagi… meeskonnas ei ole lihtsalt õiget juhtimist,» rääkis Villeneuve.

Villeneuve leiab, et meeskonna üks looja Frank Williams tegi saatusliku vea, kui määras uueks juhiks oma tütre Claire Williamsi, mitte tema venna Jonathan Williamsi, kellel samuti on varasem autospordialane kogemus olemas. «Väga suur viga. Vaadake, kus see meeskond praegu on. Ma ei näe, kuidas Williams sellest välja rabeleb, lihtsalt ei näe,» sõnas Villeneuve.

Williamsi meeskond on vormel 1 sarjas võitnud 114 etappi ja teeninud 312 poodiumikohta. Meeskondlik maailmameistritiitel on Williamsile ulatatud üle üheksal korral, kuid viimane pärineb just Villeneuve’i triumfi aastast.

Jacques Villeneuve.
Jacques Villeneuve. Foto: GEORG HOCHMUTH / AFP
Märksõnad
Tagasi üles