U20 korvpallikoondis jätkas EMi 51-punktilise võiduga

Eric Schmalz (sinises) Saku Suurhallis mängus Soome noortekoondisega.
Eric Schmalz (sinises) Saku Suurhallis mängus Soome noortekoondisega. Foto: Sander Ilvest / Postimees

Bulgaarias toimuval B-divisjoni U20 EM-finaalturniiril alistas Eesti koondis teisel võistluspäeval Moldova 91:40 (48:22) ja teenis tabelisse teise võidu.

Eestil oli käivitumisega raskusi (algviisik Kaldre, Niits, Engelbrecht, Pehka, Sein), esimene veerandaeg «vaid» 16:11. Eile krampidega võidelnud liidri Märt Rosenthalita mänginud Eesti koondis sai sammu sisse teisel veerandil (32:11), millega sisuliselt kindlustati ka mänguvõit. Poolajaedu 48:22.

Hästi alustas Tom Kaldre, Joonas Sein, samuti Eric Schmalz ja Tormi Niits – üks eilseid kangelasi, kuid Kaldre tegi avapoolajal umbkaudu 12 minutiga viis isiklikku viga ja pidi ülejäänud kohtumist kõrvalt vaatama.

Kolmanda veerandaja alguses tegi Moldova 11:3 spurdi, aga eestlased kogusid end kohe ja läksid 51:26 ette. Sealt edasi sujus kõik pärikarva – 62:34, 81:37 ja lõppskoor 91:40, seejuures võideti viimane veerandaeg 25:5.

Eesti edukaimad: Schmalz 17+5 lp, Ilves 12+3+4, Sein 11+6 lp, Kaldre 9+4 rs, Pehka 9+5 lp, Niits 8+6+3, Talu 7+3+2, Saaremäel 5, Stankevitš 4+4 lp, Parve 6+3+3, Engelbrecht 3+7 lp.

Pühapäeval kell 20.30 läheb Eesti koondis vastamisi Albaania eakaaslastega, kes tegi Moldoval selja prügiseks koguni 73 punktiga.