Keio Kits pääses noorsoo EMil 1500 m finaali

Oliver Lomp
Keio Kits.
Keio Kits. Foto: Elmo Riig / Sakala

Keio Kits sai täna Tšehhis Ostravas Euroopa noorsoo meistrivõistlustel 1500 m teises eeljooksus kolmanda koha, läbides distantsi ajaga 3.46,24 ja pääses kohaga otse edasi finaali.

Finaaljooks toimub pühapäeval, 17. juulil Eesti aja järgi kell 17.20. Teise eeljooksu võitis belglane Jeroen D´Hoedt 3.46,07-ga, kirjutab jooksuportaal.blogspot.com.

Kummastki eeljooksust sai edasi neli esimest, lisaks veel neli kahe eeljooksu peale kokku aegade põhjal. Keio Kitsel vedas, et ta startis teises ehk aeglasemas eeljooksus, sest kõik neli aegadega finaali pääsejat pärinesid just esimesest eeljooksust.

Esimese eeljooksu võitis venelane Ivan Tuktatšev ajaga 4.41,37. Täpselt sama aja sai hispaanlane David Bustos.