Rasmus Mägi võitis kindlalt oma eeljooksu

Rasmus Mägi

FOTO: Mihkel Maripuu

Kergejõustiku juunioride EMil võitis Rasmus Mägi 400 m tõkkejooksus oma eeljooksu. Ülekaalukalt juhtinud ja viimasel paarikümnel meetril selgelt tempot aeglustanud Mägi sai ajaks 51,78. Nelja eeljooksu kokkuvõttes oli see päeva viies tulemus.

Mägi siklik rekord on 51,17, võistluse eel rääkis ta, et on ilmselt võimeline jooksma ajaga 50,50. Eeljooksu põhjal näib see täiesti reaalne.

400 m tõkkejooksu esimese ringi sõel oli üsna hõre – poolfinaali pääses iga eeljooksu kolm esimest, lisaks veel neli paremat aega.

Tallinnas toimuval võistlusel Eesti koondise üheks suuremaks medalilootuseks olev Mägi jookseb poolfinaali homme, 400 m tõkkejooksu finaal peetakse pühapäeval.     

«Jooksin välja oma elu kolmanda aja ning seda ka distantsi lõpuosas aeglustades. Poolfinaalis on kindlasti raske, sest konkurents on kõvem ning seal juba niisama ringi vahtida ei saa. Kodupublik toetab rohkem, aga samas on ka pingelisem, sest ootused on ju kõrged ning pettumust valmistada ei tahaks. Põhieesmärk on siiski finaali jõuda,» kommenteeris Rasmus Mägi pärast jooksu.

Tagasi üles