Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto

F1-meeskonna juht käis välja idee, mis Fernando Alonsole ei meeldi

Fernando Alonso. FOTO: ANDREJ ISAKOVIC / AFP

Force India vormel 1 meeskonna pealik Vijay Mallya käis välja idee, et kõik etapi lõpetanud piloodid saaksid maailmameistrivõistluste üldarvestuses juurde vähemalt ühe punkti. Kahekordsele maailmameistrile Fernando Alonsole see mõte ei meeldi.

Kui praegu saavad punkte kümme parimat sõitjat süsteemis 25-18-15-12-10-8-6-4-2-1, siis Mallya idee näeb ette, et sõitjad, kes lõpetavad etapi esikümnest väljaspool, saavad samuti ühe punkti juurde. Mallya teine pakutud variant on selline, et etapi viimane saab ühe punkti, eelviimane kaks ja nii edasi kuni võitjani välja. Väidetavalt asuvad vormelisarja juhid punktisüsteemi muudatust kaaluma.

2005. ja 2006. aasta maailmameister Alonso ei olnud aga Force India juhi idee(de) poolt. Hispaanlane meenutas nelja aasta tagust Monaco etappi, kus Jules Bianchi saavutas Marussiaga ajaloolise üheksanda koha ja kaks punkti.

«Parimad sõitjad saavad alati punkte ja see võib olla suurepärane hetk, kui teenid kaks punkti,» rääkis portaalile sport.de Alonso, kes viimastel aastatel «harjunud» viimaste punktikohtade nimel heitlema. «Mäletan, kui Jules saavutas üheksanda koha ja teenis punkte. See oli ime ja suurepärane hetk vormelispordile.»

Tagasi üles
Back