Eesti jalgpallikoondis kaotas Türgile 0:3

Eesti jalgpallikoondis
Eesti jalgpallikoondis Foto: Priit Simson

Eesti jalgpallikoondis kaotas täna võõrsil peetud sõpruskohtumise Türgile 0:3.

Eesti jäi kaotusseisu juba 8. minutil, kui Ragnar Klavani vea järel lõi penalti sisse Emre. Kuigi esimesel poolajal oli pigem üritavam pool Eesti, lõi just Türgi väravaid. 28. ja 35. minutil tegid Kazim Kazim Richardsi tugead löögid seisuks 3:0.

Teisel poolajal oli mäng rahulikum ning skoori ei tehtud.

Mängu käik:

Mäng algas!

Eesti väravasuul seisab Sergei Pareiko. Kaitseliini moodustavad Ragnar Klavan, Karl Palatu, Raia Piiroja ning Enar Jääger. Poolkaitses võtavad kohad sisse Tarmo Kink, Konstantin Vassiljev, Martin Vunk ja Dimitri Kruglov. Ründepaar on Jarmo Ahjupera ja Kaimar Saag.

2.minut: Türgi karistuslöögi järgsest olukorrast tulnud palli lööb üle otsajoone Raio Piiroja, kuid enne vilistati türklasele viga

3.minut: Türgi teeb pallikaotuse, Vassiljev püüab läbisööduga leida Kinki, kuid pall läheb veidi pikaks

5.minut: esmalt lööb Piiroja palli puhtaks, siis Palatu. Eesti seisab praegu kaitses korraliklt

6.minut: Türgi väga ohtliku rünnaku lööb Palatu üle otsajoone - nurgalöök...Eesti saab nurgalöögiga hakkama

8.minut: Penalti Türgi kasuks! Klavan tegi karistusalas vea ja penalti

8.minut: Emre lööb paremasse nurka, Pareiko hüppab vasakule. Eesti on jäänud juba kaotusseisu

11.minut: Klavan annab hea pika söödu ette Ahjuperale, kes võtab palli hästi maha, kuid sööt Kruglovile oli veidi ebatäpne

12.minut: Saag proovib kaugelt, löök on korralik, kuid lendab üle

13.minut: Klavan annab taas ette pika palli, mis leiab Kruglovi, kuid türklaste väravavaht jõuab napilt enne jaole. Klavan on kaks head söötu järjest teinud

14.minut: Vassiljev satub Türgi väravavahiga silmitsi. Vassiljev mängib väravavahist mööda, kuid pall satub liiga terava nurga alla ning ohtlik moment lõppeb tsenderdusega, mida Saag kätte ei saa. Suurepärane võimalus!

18.minut: Kruglov saab vasakul äärel palli ning püüab terava nurga alt lüüa. Pall lendab "taevase"

19.minut: Kruglov pääseb taas äära pealt läbi. Karistusala lähistele jõudes otsustab ta tsenderdada karistusala joone keskkohas olevale Kingile, kuid viimane ei saa palli kätte. Eesti ründabpraegu ilusti

20.minut: Ahjupera saab karistusalas palli, keerab ennast ilusti ringi, kuid löögini ei jõua. Eesti survestab praegu türklaseid ilusti

22.minut: Vunk saab löögle, väravavaht ei saa palli kätte korralikult, Ahjupera näppab selle, kuid tsenderdust ei saa keegi kätte. Eesti näitab praegu kõvasti hambaid. Selle surve peab ära kasutama!

23.minut: Türgi rünnak üle pika aja: rünnak lõppeb ebatäpse tsenderdusega

26.minut: Mäng on nüüd veidi rahunenud. Pigem valdab Türgi palli, kuid ründajaid kodumeeskond ei leia

28.minut: Türgi asub justkui ei millesti 2:0 juhtima. Kazim Kazim Richards lööb umbes 20 meetri pealt peale ning Pareiko ei saa palli kätte. Kahju

31.minut: Saag proovib umbes 20 meetri pealt, kuid pall lendab kõrgelt üle

34.minut: Kingil on keskväljal ruumi, mees proovib kaugelt lüüa, kuid pall lendab mööda

35.minut: Kazim Kazim pääseb karistusalast löögile ning pall lendab alla nurka. Eesti on jäänud juba 0:3 kaotusseisu

38.minut: Eesti karistuslöök heast kohast...Türgi kontrollib olukorda. Türgi saab kohe hea kontrarünnaku, kuid Eesti kaitse seekord õnneks peab

43.minut: Vunk proovib väga kaugelt, nõrk pall veereb mööda

45.minut: Ahjupera saab ees palli, triblab mitu meesst mööda, kuid söödule saab keegi türklastest jala vahele

Esimesele poolajale lisati üks minut

Poolaeg on läbi!

Eesti kaotas esimese poolaja 0:3, kuid tegelikult ei kajasta tulemus mängupilti. Eesti tekitas samuti ohtlikke momente, kuid Türgi kasutas oma võimalused sajaprotsendiliselt ära. Kahju!

Teine poolaeg algas!

48.minut: Keegi türklastest saab karistusalast löögile, kuid pall lendab selgelt mööda

Eesti tegi poolajal kaks vahetust: Jäägeri asemel tuleb platsile Šišov, Kruglovi asemel Puri

54.minut: Karistuslöök Eestile heast kohast...Vassiljev teeb korraliku löögi, mis põrkleb enne väravavahti, kuid türklane saab palli siiski kätte

56.minut: Kink saab äärest palli, murrab sisse ja lööb. Sooritus on korralik, aga väravavaht püüab

57.minut: Šišov peatab türklaste kiirrünnaku - nurgalöök...Eesti lööb olukorra puhtaks

60.minut: Mehmet Ekici proovib kaugelt, kuid lök on halb ja veereb mööda

61.minut: Türgi teenib heast kohast karistuslöögi...Pareiko püüab Ilmazi hea löögi

63.minut: Kingi asemel tuleb mängu Purje, Ahjupera asemel Zenjov

64.minut: Vassiljev proovib kaugelt, kuid löök ebaõnnestub täieikult

65.minut: Eesti hea rünnak, kuid Saag ei saa palli kätte

66.minut: Ilmaz pääseb Pareikoga silmitsi, kuid Eesti väravavaht tõrjub

68.minut: Eesti nurgalöök...Vassiljev annab, kuid Puri löök ebaõnnestub

69.minut: Vassiljev leiab hea sööduga Zenjovi, kuid kohtunik vilistab suluseisu

70.minut: Puri leiab hea sööduga Purje, kuid löök blokeeritakse

70.minut: Eesti nurgalöök...Vassiljevi antud tsenderduse püüab Zenjov kannaga väravasse toimetada, kuid pall lendab mööda. Edev üritus

75.minut:Purje saab ääres palli, murrab sisse, annab söödu Vungile, kuid viimane keerutab palli selgelt üle

77.minut: Zenjov võitleb välja karistuslöögi...Vassiljevi tsenderdust kätte ei saada

Vahepeal on Saagi asemel sisse tulnud Teniste

79.minut: Kazimi tsenderdus saab rikošeti, kuid õnneks Pareiko püüab kindlalt

82.minut: Teniste mängib hea söödu äärele Purjele, kes jätkab värava alla, kuid Puri nina eest lüüakse pall nurgalöögiks

83.minut: Eesti nurgalöök...türklased klaarivad olukorra

84.minut: Türgi karistuslöök heast kohast...Ekici löök lenab mööda

87.minut: Eesti kontrarünnaku lõpetab Vassiljevi löök, mis lendab üle

89.minut: Gökhan Töre pääseb löögile, kuid pall lendab mööda