Israel võitis universiaadil kettaheite!

Märt Israel
Märt Israel Foto: Mihkel Maripuu

Kettaheitja Märt Israel võitis Hiinas Shenzhenis toimuval suveuniversiaadi Eestile esimese kuldmedali, kui heitis 64.07 ja sai sellega esikoha.

Poodiumi teisele astmele tõusis 63.62 heitnud  poolakas Przemyslav Czajkowski. Kolmanda koha sai 63.30ga rahvusrekordi püstitanud brasiillane Ronald Juliao.

Israel pääses ka  lõppvõistlusele päeva parima tulemusega (61.26).

Tema tänane seeria oli 57.68 - X - 61.20 - 64.07 - X - X.

2007. aastal võitis Israel universiaadil pronksi, 2009. aastal jäi aga 63.35ga neljandaks.

Anna Iljuštšenko sai kõrgushüppes 1.94ga kolmanda koha. Võitis ameeriklanna Brigitte Barret 1.96ga. Teise koha sai rahvusrekordi püstitanud leedulanna Airine Palsyte, kes ületas 1.96 kolmandal katsel.

Iljuštšenko ületas 1.94 avakatsel, kuid kõrguse 1.88 sai üle alles kolmandal katsel.

Tiidrek Nurme jäi meeste 5000 m finaalis ajaga 14.05,03 esimesena medalikolmikust välja ja pidi leppima 4. kohaga.

Jooksu võitis britt James Andrew Vernon ajaga 14.00,06. Teise koha sai venelane Jevgeni Rõbakov 14.00,60-ga. Kolmandana lõpetanud itaallase Stefano La Rosa aeg oli 14.02,95.