Eesti U18 koondis võitis kontrollmängus kindlalt Rootsit

Mark-Andreas Jaakson
Mark-Andreas Jaakson Foto: Siim Semiskar

U18 noormeeste korvpallikoondis on valmistumas B-divisjoni EM-turniiriks, mille raames peeti treeninglaagri ühe osana pühapäeval Rootsi eakaaslastega kontrollmäng, mis võideti 89:61.

Koondisega oli võrreldes eelmiste mängudega lisandunud taas uusi mängijaid ning treenerid said võimaluse kasutada erinevaid mängijaid. Erinevalt viimatisest kontrollmängust Lätiga olid rivis näiteks Karl-Kristjan Karpin, Hendrik Eelmäe ja Mark-Andreas Jaakson.

Esimese veerandaja võitis Eesti 21:16, ning teisel veerandil õnnestus eduseisu kasvata ja nii mindi poolajale vastu juba soliidses eduseisus 44:28. Teisel poolajal suutis Eesti head mängu hoida ja nii võideti mäng 89:61.

Eesti võitis laua 46-33, ründelaudu sellest 17; korvisöödud meie kasuks 18-7, pallikaotusi Eestil 15, Rootsil 22, vaheltlõikeid meil 13, Rootsil 5. Kahesed Eestile 47 vs 42 %, kolmesed meile 46 vs 28 % (meil suurepärane 24/11), vabavisked meile 67 vs 50 %.

Meeskonna parimana kogus Mark-Andreas Jaakson 14 punkti, Mikk Jurkatamm lisas 12 ja Joonas-Anton Jürgenstein 10 puntki. Rootsi kasuks tõi Andre Lorentsson 14 punkti ning Pelle Larsson 12 punkti.

Nüüd sõidab U18 koondis Lätimaale Ventspilsi, kus kolmapäeval algab Balti matš. EM Skopjes toimub 27. juulist 5. augustini, kus Eesti kohtub B-alagrupis Gruusia, Aserbaidžaani, Belgia, Ungari ja Austriaga.