Košelev sai 100 kilomeetri jooksu MMil 62. koha

Vjatšeslav Košelev.
Vjatšeslav Košelev. Foto: Margus Ansu

Veteranjooksja Vjatšeslav Košelev, kes eile Tallinna maratonil ei osalenud, otsustas oma võimeid proovida 10. septembril Hollandis Winschotenis 100 kilomeetri pikkuse jooksu maailmameistrivõistlustel, kus sai 62. koha ajaga 8:23.28. EMi arvestuses kuulus Košelevile 48. koht.

MM-tiitli võitis itaallane Giorgio Calcaterra ajaga 6:27.32, kes tuli ühtlasi Euroopa meistriks, vahendab jooksuportaal.blogspot.com.

Kaks järgmist medalit MMil läksid USA-sse. Hõbemedali võitis Michael Wardian 6:42.49-ga ja pronksi Andrew Henshaw 6:44.35-ga. EMi arvestuses sai teise koha belglane Pieter Vermeesch 6:47.01-ga ning kolmanda koha rootslane Jonas Buud 6:52.19-ga.
,
Naistest võitisl kuldmedali ja tuli ühtlasi Euroopa meistriks venelanna Marina Bõskova ajaga 7:27.19. Teise  koha sai Briti jooksja Joanna Zakrzewski 7:41.06-ga. Kolmas oli Lõuna-Aafrika Vabariigi esindaja Anne Lindsay van Aswegen 7:42.05-ga.