Veerpalu esitas kaebuse Spordi Arbritaažikohtusse

Andrus Veerpalu

FOTO: Raigo Pajula

Rahvusvaheliselt Suusaliidult kasvuhormooni tarvitamise eest kolmeaastase võistluskeelu saanud Andrus Veerpalu kaitsemeeskond esitas täna Rahvusvahelisele Spordi Arbitraažikohtule põhjaliku motiveeritud kaebuse, mis hõlmab selgitusi eelnevast menetlusest ning kõiki sisulisi argumente, millega meeskond leiab, et FIS-i otsus on ebaõiglane.

Veerpalu esindava vandeadvokaadi Aivar Pilve sõnul on kaebuses esitatud teemadering mingil määral kattuv selle kaebusega, mis esitati juunis FIS-ile, kuid seal on üks suur erinevus, kirjutab ERR Sport.

Kui FIS-s komisjonis toimus ärakuulamismenetlus, siis arbitraažikohtus algab kahe osapoole vahel võistlev menetlus.

«Rahvusvaheline vahekohus peab kuulama ära mõlema poole seisukohad, mõlema poole argumendid ja kaaluma, kumma poole seisukohta ta rohkem usub ja kas need argumendid on piisavad, et varasemaid FIS-i tasandil tehtud järeldusi ümber lükata,» rääkis Pilv intervjuus Vikerraadiole.

«Nüüd on meile teada selgelt FIS-i järeldused ja nüüd on meil põhjus ka ühe või teise järelduse kohta täiendavaid selgitavaid ja meie arvates kummutavaid argumente esitada,» lisas Pilv.

Tagasi üles