TTÜ jõudis ülikoolide EMil kindlalt veerandfinaali

Siim Kaasik
TTÜ võrkpallimeeskond
TTÜ võrkpallimeeskond Foto: volley.ee

TTÜ võrkpallimeeskond esindab Eestit Portugalis Coimbras, kus peetakse Euroopa ülikoolide meistrivõistlusi. Alagrupimängudest võttis TTÜ kolm võitu ning pääses kindlalt veerandfinaali, kus kohtutakse täna kell 18.00 Bologna Ülikooliga.

Turniiri avamängus saadi magus 3:2 (25:23, 21:25, 25:20, 21:25, 18:16) võit Justus Liebig University Giesseni (Saksamaa) üle. Kohtumine oli ülimalt tasavägine, mida näitab ilmekalt otsustava geimi võit tulemusega 18:16, vahendab Volley.

Pühapäeval kohtuti Jyväskylä ülikooli meeskonnaga ja selle kohtumise võitis TTÜ 3:1 (20:25, 25:21, 25:17, 25:16). Valentin Kordaselt TTÜ parimana 17 punkti, Dmitri Korotkov panustas võitu 13 silma.

Täna mindi viimases alagrupimängus vastamisi Porto Ülikooli esindusega ja seegi kohtumine võideti, tulemuseks 3:0 (25:21, 25:23, 25:13). Valentin Kordas tõi TTÜ edukaimana 16 punkti, Dmitri Korotkov lisas 11 punkti.

Play-offis on kolmapäeva õhtul kell 18.00 TTÜ veerandfinaalivastaseks Bologna Ülikool Itaaliast.

TTÜ mängib Portugalis järgmises koosseisus: Aleksander Eerma, Valentin Kordas, Rauno Pihel, Dmitri Korotkov, Markus Veltson, Joonas Popman, Karl Stamm, Ragnar Kalde, Mihkel Nuut, Cris-Karlis Lepp.