Keenia jooksja püstitas Berliini maratonil maailmarekordi

Patrick Makau.
Patrick Makau. Foto: Michael Sohn/AP

Keenia jooksja Patrick Makau püstitas Berliini maratonil 2 tunni, kolme minutit ja 38 sekundiga maailmarekordi. Varasem, legendaarsele Haile Gebreselassiele kuulunud, maailmarekord oli tervelt 21 sekundit aeglasem.

Gebrselassie juhtis ka tänast jooksu kuni 27. kilomeetrini, kuid terviseprobleemide tõttu oli ta sunnitud katkestama.

Teise koha sai keenialane Stephen Kwello Chemlany 2:07.55-ga. Kolmandana lõpetas tema kaasmaalane Edwin Kimaiyo ajaga 2.09.50.

Naistest võitis Florence Kiplagat  rajarekordiga 2:19.44. Teise koha sai Saksamaa eest võistlev venelanna Irina Mikitenko 2:22.18ga. Paula Radcliffe suutis joosta end viimasele pjedestaalikohale ajaga 2:23.46.