Nõmme Kalju treener võttis vastutuse, aga ei lahku. Ilmselt...

Andres Vaher
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Nõmme Kalju treenerid-Sergeid: pealik Frantsev (esiplaanil) ja tema abiline Terehhov.
Nõmme Kalju treenerid-Sergeid: pealik Frantsev (esiplaanil) ja tema abiline Terehhov. Foto: Tairo Lutter

Pärast avaringis Euroopa liiga konkurentsist langemist pidas Nõmme Kalju jalgpallimeeskonna peatreener Sergei Frantsev üsna omapärase monoloogi vastutuse võtmise teemal.«Avamängu individuaalsed vead ja neile kohtumistele eelnenud pikk paus, millega kaotasime rütmi, said saatuslikuks. Ma ei usu, et Stjarnan on meist parem meeskond,» sõnas Kalju väravavaht Pavel Londak.«Avamängu individuaalsed vead ja neile kohtumistele eelnenud pikk paus, millega kaotasime rütmi, said saatuslikuks. Ma ei usu, et Stjarnan on meist parem meeskond,» sõnas Kalju väravavaht Pavel Londak.

Teatavasti alistas Kalju täna Islandi klubi Stjarnani koduses Kadriorus 1:0, kuid oli edasipääsulootused sisuliselt minetanud nädala eest, kui jäi võõrsil 0:3 kaotajaks.

«Tänase eest olen meeskonnale tänulik, avamängu suure kaotuse eest võtan aga vastutuse enda õlule. Kõik nägid, et paar-kolm mängijat langesid seal ansamblist täielikult välja. Kui sõdurid viskavad relva keset lahingut maha, peab komandör vastutama. Ka juhtkond teab seda,» lausus Kalju peatreener Sergei Frantsev mängujärgsel pressikonverentsil.

Postimehe täpsustavale küsimusele, kas vastutuse võtmine võib tähendada ametist lahkumist, vastas Frantsev aga: «Mul on klubi juhtkonnaga suurepärased suhted ja mõistmine. Probleeme pole. Praegu on nii, mis on homme, ei tea keegi.»

Nii Kalju treenerid kui täna nullimängu teinud väravavaht Pavel Londak rõhutasid, et eurokohtumistele eelnenud pikk mängupaus jättis selge jälje.

«Avamängu individuaalsed vead ja neile kohtumistele eelnenud pikk paus, millega kaotasime täielikult mängurütmi, said kahjuks saatuslikuks. Ma ei usu, et Stjarnan on meist parem meeskond,» sõnas Kalju väravavaht Pavel Londak.

Frantsev lisas: «Ma ei otsi mingil juhul õigustusi ega vabandusi. Ka ei soovi kivi kellelgi kapsaaeda visata. Aga kes jalgpallist vähegi midagi jagab, teab, kuidas mängurütmi hoidmine ja taastamine käib. Võid teha trenni palju tahes, aga see pole sama.»

Viis päeva enne 17. sünnipäeva esimeses euromängus võiduvärava löönud Alex Matthias Tamm oli mõistagi rõõmus. Seda enam, et ta sekkus vahetusest väljakule alles seitse minutit enne võrgu sahisemist.

«Debüütmäng, esimesed minutit ja kohe värav - muidugi olen rahul ja kindlasti sain palju motivatsiooni,» lausus ta. Alles tänavusest Kalju esindusmeeskonda kuuluv noor ründaja lisas tolle poole aasta kohta: «Arvan, et toimunud on igas mõttes tõsine areng. Olen hakanud mõtlema ja töötama nagu tõeline professionaal.»

Samas kinnitas Frantsev, et tänase mängu avapoolajal välja vahetatud äärepoolkaitsjat Aleksandr Volkovit ootab luumurru tõttu pikk mängupaus.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles