E, 6.02.2023

Video: süüdi fänn või politsei? Nibali pidi tuuri katkestama

Merili Luuk
Video: süüdi fänn või politsei? Nibali pidi tuuri katkestama
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Vincenzo Nibali
Vincenzo Nibali Foto: MARCO BERTORELLO / AFP

Tour de France nõudis järjekordse katkestaja, kui eilsel mägietapil kukkunud Vincenzo Nibali (Bahrein-Merida) sai vigastada.

Nibali kukkus neli kilomeetrit enne finišijoont, ent suutis etapi siiski seitsmendana lõpetada ning üldarvestuses neljandale kohale tõusta (kaotust liidrile Geraint Thomasele +2.37). Siiski viidi itaallane Grenoble’i haiglasse ning seal selgus karm tõde – tema selgroolülis on mõra. 

«Ta ei saa sõita vähemalt 15 päeva,» teatas Bahrein-Merida meeskonna arst Emilio Magni AFP-le.

Samas on siiani küsimus, miks Nibali kukkus. Videomaterjal näitab, et Nibali takerdus ühe raja ääres olnud pealtvaataja kaamerapaela külge, kuid itaallane ise väidab, et õnnetuse põhjustas tema ees mootorrattal aeglustanud politseinik.

«Romain Bardet’l oli meie, jälitajate ees kümnesekundiline edu ning meie grupis sõelusid ka mootorrattad. Ühel hetkel tee kitsenes ning kaks tsiklit võtsid hoogu maha. Kui Chris Froome ründas, järgnesin talle. Järsku aeglustas üks mootorratas minu ees ning ma lendasin ratta seljast,» meenutas Nibali.

Siiski tunnistas ka Nibali, et intsident jäänuks olemata kui raja ääres nii palju rahvast ei trügiks. Nimelt polnud kitsal teelõigul ka rajapiirdeid ning nõnda segunesid pealtvaatajad ratturite ja tsiklitega. «Sellised asjad juhtuvad, kui rajal on liiga palju inimesi. Kahju, ma tundsin ennast hästi,» sõnas ta.  

Märksõnad
Tagasi üles