Marek Tiitsi kolumn: palli- ja rallirahvas, jätkame palun!

Ainsa Eesti klubina jätkab mänge eurosarjas Flora, kuid sedagi vaid seetõttu, et Meistrite liigast avatõkkel pudenejale on tänavu ette nähtud lunastusvõimalus Euroopa liigas. Football tl/Foto Tairo Lutter/EESTI MEEDIA

FOTO: Tairo Lutter

Jah, just need me, eestlased, olemegi: palli- ja rallirahvas. Esiteks: äsja lõppenud jalgpalli maailmameistrivõistlused purustasid kõikmõeldavaid vaatajarekordeid, raporteeriti enne MM-finaali algust. Enam kui 67 protsenti eestimaalastest vaatas telerist mõnd kohtumist, mida on märksa rohkem kui nelja aasta eest peetud finaalturniiril.

Tellijale Tellijale

Teiseks: Rally Estonia meelitas Lõuna-Eestisse kümned tuhanded pealtvaatajad. Enamik neist elas mõistagi peaasjalikult kaasa meie oma Ott Tänakule – ja Ott võitiski koduradadel toimunud võidukihutamise. Säärast rahvaste rännet, nagu möödunud nädalal Otepää ja Elva kandis näha sai, pole kohalikud ammu tunnistanud.

Ja kolmandaks: statistikaameti värskest uuringust selgus, et kolmandik Eesti elanikest käib aasta jooksul mõnele spordivõistlusele kaasa elamas. Pingerida juhib kaunis konkurentsitu edumaaga jalgpall, järgneb korvpall ja kolmanda koha hõivab autosport.

Tagasi üles