Red Bulli tippjuht pani eestlase noore konkurendi halastamatult paika

Merili Luuk
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Daniel Ticktum
Daniel Ticktum Foto: HOCH ZWEI / Thomas Suer / imago/HochZwei/Suer

Red Bulli noorteprogrammi kuuluv Dan Ticktum, kes kihutab koos eestlaste Ralf Aroni ja Jüri Vipsiga vormel 3 eurosarjas, hellitas lootusi aste kõrgemale tõusmiseks. Kuid vahel tasub bravuuriga end veidi tagasi hoida, vahendab Autosport.

Et vormel 2 sarjas osalenud Santino Ferrucci sai meeskonnakaaslase rammimise eest võistluskeelu, uskus Ticktum, et tema kui talendikas sõitja saab kohe Ferrucci asemele tõusta. Oma lootustest rääkis ta väljaandele Autosport.

«Niipea kui nägin, et Ferrucci pole enam Tridenti sõitja, arvasin kohe, et mind edutatakse sinna.Aga elame-näeme. Kui Helmut (Helmut Marko, Red Bulli tiimi nõuandja - toim) tahab, et ma seda teeksin, helistab ta mulle, annab käsu ja ma teen selle ära. Ma poleks närvis ega kardaks, ma naudiksin seda!»

Ticktum pole aga isegi puhas poiss. Eelmisel nädalavahetusel ajas Ticktum oma sõidustiiliga närvi ka eestlase Aroni ning tema tiimikaaslase Marcus Armstrongi.

«Meil on Daniga mitu korda teravaid hetki olnud ja teadsin, et mida rohkem talle survet avaldada, seda parem mulle,» rääkis Ticktumi kõrvalt esireast startinud ja kohe avakurvis liidriks tõusnud Aron. 

«Meie autod puutusid kokku, aga õnneks sain jätkata. Olin küll veidi ärevil, sest mulle tundus, et vormeli esiosa käitub kummaliselt. Aga hoidsin pea külmana ja mu meeskonnakaaslased tegid samuti Danist möödumisel head tööd. Mul oli hea meel näha selja taga Prema rongi.»

Ticktum ei jäänud aga võlgu. «Nende kommentaarid tegid mul tuju heaks. Nad arvavad, et ainus viis minust jagu saada seisneb haletsusväärsete mõttemängude mängimises. Naersin selle peale. Neil on liiga palju tegemist minule keskendumisega ja see on hea – meie keskendume oma tööle ja saame neist jagu,» kiitles britt.

Ta lootiski oma tööd juba samm kõrgemal teha, kuid Helmut Marko tõi 19-aastase briti maa peale tagasi.

«Ta peab näitama jätkusuutlikke tulemusi. Ta teeb sammu F1-sarjale lähemale vaid siis, kui ta näitab küpset suhtumist.»

Tagasi üles