Eesti ettevõte toetab Meistrite liiga meeskonda

FOTO: Repro


Põlvamaal tegutsev Värska Vesi tegi sel suvel äärmiselt nutika tehingu, kui sai ettevõtte logo Venemaa paremuselt teise käsipallimeeskonna HC Peterburi särgi rinnaesisele. Nii kummaline kui see ka ei tundu, on joogiveefirma idanaabrite klubi ainus erasponsor.


Meistrite liigas kaasa tegevate Peterburi mängijate särgi varrukal ilutseb ka ühe rahvusvaheliselt tuntud aknatootja logo, kuid tegemist on sarja peasponsoriga.

Värska Vesi ASi juhatuse esimehe Urmas Jõgeva sõnul istuti venelastega ühise laua taha tänavu suvel, kui Peterburi klubi Põlvas treeninglaagris käis. Pooled viis kokku Eesti parima klubi Põlva Serviti peatreener Kalmer Musting.

«Saadame Peterburi teatud summa ulatuses oma toodangut. Raha me neile ei anna,» täpsustas Jõgeva. «Tehingut võib pidada soodsaks, kuid iseasi, palju me sealtkaudu väljundit saame. Käsipalli tase on Venemaal tugev, kuid populaarsuselt jääb see suuremate alade varju.»

Jõgeva ütles, et Värska Vesi teeb teist aastat jõupingutusi hiiglaslikul Venemaa turul kanda kinnitada. «Praegu ei tea meie joogivett seal keegi, kuid kusagilt pidime alustama, et jalg ukse vahele saada. Sõlmisime Peterburi meestega kaheaastase kokkuleppe,» lisas Jõgeva.

Eelmisel hooajal Venemaa meistrivõistlustel hõbemedali võitnud Peterburi klubi ridadesse kuulub ka kaks ukrainlast; nende vastasteks Meistrite liigas on Hamburgi HSV (Saksamaa), Constanta HCM (Rumeenia), Skopje Metalurg (Makedoonia), Plocki Wisla (Poola) ja Koperi Cimos (Sloveenia). Arvestades seda, et igast mängust edastatakse ka telepilt, võivad Värska ettevõtte juhid end õnneseenteks pidada.

Tagasi üles