Anette Veerpalu. Foto: Dmitri Kotjuh / Järva Teataja

Pyeongchangi olümpiamängudel haigestumise tõttu mittevõistelnud 22-aastane murdmaasuusataja Anette Veerpalu võib sportlaskarjäärile joone alla tõmmata.

Tartu Ülikoolis füsioteraapiat õppiv Veerpalu, kes seab sportlaskarjäärist olulisemaks hariduse, kinnitas Õhtulehele, et jätab järgmise suusahooaja just õpingute tõttu vahele. Samuti pole välistatud, et eestlanna loobub täielikult tippspordist. «Spordiga ei jõua kuskile, ma arvan,» rääkis Veerpalu.

Loe artikli täisteksti Õhtulehe veebilehelt.

Karjääri jooksul on Veerpalu osalenud kolmel MK-etapil ning parim koht pärineb möödunud hooajast, kui Sloveenias Planicas teenis ta klassikasprindis 51. koha. Kui olümpial jäi Veerpalul startimata, siis maailmameistrivõistlustel mitte: 2017. aasta Lahti MMil sai Veerpalu 10 km klassikasõidus 57. ja 4x5 km teatesõidus Eesti naiskonnaga 14. koha.