Keelatud ainetega vahele jäänud Eesti kulturistile määrati nelja-aastane võistluskeeld

Ivo Parveots.

FOTO: Instagram

Eesti kulturist Ivo Parveotsale määrati dopingu tarvitamise eest nelja-aastane võistluskeeld.

Parveotsa keelatud ainet sisaldanud A-proov jõudis avalikkuse ette juba maikuus. Tänaseks on jõustunud Eesti dopinguvastase distsiplinaarkolleegiumi otsus määrata sportlasele nelja-aastane võistluskeeld alates 21. aprillist 2018.

21. aprillil Eesti karikavõistlustel kulturismis ja fitnessis andis Parveots dopinguproovi, mis sisaldas klenbuterooli. Aine on nii võistluste ajal kui võistlusvälisel perioodil keelatud.

Sportlane tegi koostööd, selgitades, et tarvitas kahe nädala jooksul enne võistlusi toidulisandit, milles oli ilmselt keelatud aine.

Eesti dopinguvastane distsiplinaarkolleegium leidis, et sportlane ei ole täitnud hoolsuskohustust. Sportlane peaks õigeaegselt kontrollima, et tarvitatav aine pole keelatud ainete nimekirjas. Kolleegium tuvastas, et sportlane on toime pannud maailma antidopingu koodeksi artikkel 2.1 sätestatud dopingureegli rikkumise – keelatud aine sisaldumine sportlase proovis. Koodeksi artikkel 10.2.1.1 alusel määrati Parveotsale nelja-aastane võistluskeeld, mille viimane päev on 20. aprill 2022. Kõik sportlase võistlustulemused alates 21. aprillist 2018 tuleb tühistada.

«Tegu on kahetsusväärse juhtumiga, mille suhtes sportlane oleks pidanud olema hoolsam,» selgitas Eesti Antidopingu juhatuse liige Elina Kivinukk. «Hoiatame järjepidevalt sportlasi ja nende tugipersonali toidulisandite tarvitamise riskide eest. Tähelepanu tuleb pöörata, kust toidulisandid tellitakse, kes neid soovitab, kas toidulisandil on kvaliteedimärk ning kas toidulisandit saab ehk korraliku tavatoiduga asendada.»

«Plaanime sügisel korraldada vastavasisulisi koolitusi koostöös Eesti Antidopinguga,» lisab Eesti Kulturismi ja Fitnessi Liidu (EKFL) president Ergo Metsla. «Meie alaliit taunib keelatud ainete kasutamist nii sportlaste kui harrastajate hulgas. Dopingutestid EKFL poolt korraldatavatel võistlustel ning vajadusel ka võistlusvälisel perioodil jätkuvad ka tulevikus, et välistada ebaausat konkurentsi ning ohtu sportlaste tervisele,» lubab Metsla.

Tagasi üles