Noored kergejõustiklased võidutsesid Balti meistrivõistlustel

Merili Luuk
Eesti U18 koondis
Eesti U18 koondis Foto: Marko Mumm/EKJL

​2.-3. augustil toimusid Võru staadionil U18 vanuseklassi Balti riikide meistrivõistlused, kus Eestit esindanud 48-liikmeline koondis jättis võidukarika koju. Avapäeva järel Leedu järel teist kohta hoidnud Eesti lõpetas võistluse 271 punktiga. Teise koha saanud Leedu kogus 251 punkti ja Läti oli 226 punktiga kolmas.

Teine päev oli meie koondisele esimesest edukam, esikohti võideti koguni üheksa.

Liis Grete Atonen triumfeeris neidude 400 m tõkkejooksus ajaga 1.03,97. Grigori Velikanov tõi esikohapunktid noormeeste kolmikhüppes, saades kirja tulemuse 13.95.

Gedly Tugi võitis neidude kuulitõuke, kui lennutas raudmuna 13.65ni. Tugi võitis oma teise kulla odaviskes, tulemuseks 50.53. Katre Marit Liiv tõi Eestile odaviskes kaksikvõidu, visates 47.30.

Kristian Otlot võitis noormeeste 800 m jooksu ajaga 1.59,64. Sel alal sai Eesti samuti kaksikvõidu, sest teiseks jooksis end Jake Patrick Bagge ajaga 2.00,80. Ann Marii Kivikas lisas eilsele 100 m võidule täna ka 200 m võidu, läbides distantsi ajaga 24,70ga.  Noormeeste 200 m jooksus tuli esikoht samuti Eestile, kui kiireim oli Ken-Mark Minkovski, tema võiduajaks 22,17.

Eliise Anijalg oli võidukas neidude kolmikhüppes, kui tema parim hüpe kandus 12.15ni. Kalev Hõlpus võitis noormeeste 3000 m jooksu ajaga 9.28,89.Teine koht läks samuti Eesti koondisele, kui Robert Telpt läbis distantsi ajaga 9.29,40.

Avapäeval said Eesti noored kergejõustiklased kuus alavõitu.

Neidude 100 m jooksus oli kiireim Ann Marii Kivikas, kes sai kirja aja 12,20.

Esikohapunktid võeti nii noormeeste kui neidude teivashüppes, kus olid Eesti eest väljas hiljuti Györi Euroopa U18 meistrivõistlustel edukalt esinenud Eerik Haamer ja Marleen Mülla. Haamer võitis tulemusega 4.78, Mülla sai esikoha 3.58ga.

Eesti võitis ka mõlemad tänased 4x100 m teatejooksud. Noormeeste võistkond koosseosis Albert Annimäe, Robin Sapar, Kenro Tohter ja Ken-Mark Minkovski jooksis välja aja 42,89.

Annika Emily Kelly triumfeeris neidude vasaraheites tulemusega 57.41. Kertu Küttman tõi Eestile koguni kaksikvõidu, saades teise koha 48.89ga.

Neidude võistkonda kuulusid Liisa-Maria Truupõld, Triine-Marie Land, Carina-Renne Valdek ja Ann Marii Kivikas ning nende võiduajaks oli 47,77.