Kris Ilves
Ken Kallaste.
Ken Kallaste. Foto: Kielce Korona / Facebook

Eesti jalgpallikoondise äärekaitsja Ken Kallaste koduklubi Kielce Korona alistas Poola kõrgliigas võõral väljakul Plocki Wisla tulemusega 2:1.

Wisla jäi kümmekond minutit enne poolajavilet kümnekesi, sest teise kollase kaardi teenis Giorgi Merebašvili. Kohtumist vahetuspingilt alustanud Kallaste sekkus mängu teiseks poolajaks ja juba 53. minutil jõudis Korona viigini, kui Elia Soriano realiseeris penalti.

79. minutil kerkis Kallaste Korona sangariks – eestlane päästis väravajoonelt ära Wisla kindla värava (vaata videot siit!). Mängu esimesel üleminutil suurendas Korona eduseisu kaheväravaliseks Ivan Jukic. Wisla auvärava eest hoolitses seitsmendal (!) üleminutil Calo Oliveira.

Kolme mänguga neli punkti (1 võit, 1 viik, 1 kaotus) kogunud Korona hoiab Poola kõrgliigas seitsmendat kohta, kuid lähikonkurendid pole kolmanda vooru mängu veel pidanud. Möödunud hooajal saavutas Kallaste koduklubi Poola kõrgliigas kaheksanda koha.