Eesti naiskond võitis kindlalt Taanit

Alagrupivõidu kindlustanud naiste võrkpallikoondis võõrustab Rakvere spordikeskuses Kosovot.

FOTO: Meelis Meilbaum

Eesti võrkpallinaiskond jätkas ettevalmistust EM-valikmängudeks kindla 3:0 (25:14, 25:16, 25:12 (+ neljas lisageim 25:23)) võiduga Taani üle.

Eesti koondis alustas Tallinnas Lilleküla Gümnaasiumis peetud kontrollkohtumist koosseisus sidemängija Julija Mõnnakmäe, nurgaründajad Nette Peit ja Kristiine Miilen, temporündajad Liis Kullerkann ja Eliisa Peit, diagonaalründaja Kertu Laakning liberotena Kristi Nõlvak ja Ingrid Kiisk. 

Geimi esimestel punktidel olid mõlemad naiskonnad veidi rabedad, aga peale väikest kohmetust sai paremini minema Eesti, kes juba geimi keskpaigas oli turvaliselt juhtimas ja edu kordagi käest ei andnud. Geimivõit kindlalt 25:14. Meie resultatiivseim oli Nette Peit 6 (+4) punktiga.

Teise geimi alguses tegi peatreener Andrei Ojamets algkoosseisus mõned muudatused, diagonaalründaja kohal alustas Kristel Moor, Eliisa Peidile andis puhkust Eliise Hollas, teiseks liberoks kehastus Hanna Pajula, Kiisk mängis selles geimis nurgaründaja kohal. Taanlannad suutsid selles geimis vastupanu osutada kuni seisuni 11:11, siis läks Eesti taas oma teed ja võttis geimi kindlalt 25:16. Meie parim punktitooja taas Nette Peit, kes selles geimis sai kirja 4 (+1) punkti. Hollas lisas 3, Miilen ja Kullerkann kumbki 2 punkti.

Kolmanda geimi algkoosseis Eestil: Kaisa Bahmatsev, Eliisa Peit, Kristiine Miilen, Eliise Hollas, Kertu Laak, Ingrid Kiisk pluss liberod Nõlvak ja Pajula. See geim oli veel ühepoolsem kui kaks eelmist. taani võttis küll geimi esimesed punktid ja juhtis 4:2, aga veidi hiljem oli tablool juba 12:5 Eesti kasuks. Geim meile 25:12 ja sellega ka kogu mäng 3:0.

Kolmandas säras Laak 6 (+4) punktiga, Hollas lisas 4 (+4).

Treenerite kokkuleppel mängiti ka neljas geim. See oli eelnevatest tasavägisem, aga suutsime siiski ka selle 25:23 võita.

Kogu mängu kokkuvõttes tõi meie naiskonnale kõige rohkem punkte Nette Peit 13 (+6). Rünnakutest lõi Nette maha 11 palli, lisaks 1 serviäss ja 1 blokipunkt. 9 punkti lisasid Kertu Laak ja Eliise Hollas, 7 punkti tõid tervelt kolm erinevat mängijat - Kristiine Miilen, Liis Kullerkann ja Eliisa Peit.

Eesti näitajad lõpuprotokollis olid kõik paremad kui külalistel. Servivigu tegime 6 vastaste 11 vastu, serviässad 12 vs. 6, blokipunktid 9 vs. 6, rünnakute efektiivsus 43% vs. 33%, servi vastuvõtt 50% vs. 40%.

EM-valikturniiriks valmistuva Eesti naiste koondise teine kontrollmäng Taaniga on homme taas Tallinnas Lilleküla Gümnaasiumis. Mängu algus kell 18:00.

Naiskonna esimene punktimäng EM-valikturniiril on 15. augustil Tallinnas Kalevi spordihallis Soome vastu.

Tagasi üles